Uudised

Oluliselt täiendatud! 

Pärnu Tammiste hooldekodus tuvastati koroonaviirus 20 inimesel 

Toimetas Hindrek Pärg, 29. aprill 2020 13:38
Foto on illustratiivneFoto: Teet Malsroos
Pärnu linnas asuvas Tammiste hooldekodus, kus elavad eakad ja puuetega inimesed, tuvastati teisipäeva ja kolmapäeva peale kokku koroonaviirus 20 inimesel. 

Terviseameti kommunikatsiooniosakonnast öeldi Õhtulehele, et esimene COVID-19 positiivne Tammiste hooldekodu elanik oli inimene, kes viibis ravil Pärnu haigla õendus-hoolduskeskuses ja saadeti sealt 9. aprillil hooldekodusse tagasi. Enne haiglast väljakirjutamist oli teda testitud, siis osutus test negatiivseks. 11. aprillil võeti tal uus proov, sest avaldusid haigussümptomid. Positiivne testitulemus registreeriti 12. aprillil. 

Samal teemal

Teine COVID-19 positiivne elanik selgus 27. aprillil, kolmas 28. aprillil. Pärast kolmanda positiivse proovi tulemuse saamist testiti kõiki hooldekodu Tieli maja elanikke, selles majas elavad kõik kolm nakatunut. Majaelanike ja personali testimise käigus (28. aprillil) võeti 28 inimeselt proovid, neist 17 olid positiivsed. Neist 13 olid hooldekodu elanikud ja 4 töötajad.Testitulemused ei kajastu täna hommikul avaldatud statistikas, sest need tulemused laekusid hiljem.

Seega on praeguseks Tammiste hooldekodu elanike ja töötajate seas tuvastatud 20 nakatunut. Haigestunud töötajad on saadetud kodusesse karantiini, positiivse testitulemuse andnud elanikud eraldatud teistest hooldekodu elanikest. Homme (neljapäeval - toim.) viiakse hooldekodu kõigis majades läbi kõigi elanike ja töötajate testimised.

"Tammiste hooldekodus elavad eakad inimesed, paljud neist on ka voodihaiged. Tegemist on riskigruppi kuuluvate inimestega, kellel võib haigus kulgeda raskelt," öeldi terviseameti kommunikatsiooniosakonnast.

Kokku on Tammiste hooldekodus 119 hooleluast, kes elavad neljas erinevas majas. 

Samal teemal

03.04.2020
Terviseamet: ööpäevaga lisandus üks Covid-19 positiivne test, suri kaks inimest
29.03.2020
Terviseamet: Covid-19 leviku tempo on aeglustunud
29.03.2020
EIRAS REEGLEID: USA asepresident ei kandnud ainsana riigi tipphaiglat külastades kaitsemaski
29.03.2020
VIDEO | Popov pealinna infotunnis: Tallinnas on viiruse haripunkt seljatatud