"Muidugi on tasakaaluhäiretel omad põhjused – kas kõrge vererõhk, aju vereringe häired, soolad lülisamba kaelaosas või veel midagi muud, " ütleb dr Viktor Vassiljev.Foto: Robin Roots
Viktor Vassiljev 5. mai 2020 06:00
"Mul on mure – tasakaalu pole. Käin kepiga ja vahel tuleb seinast kinni hoida, aga perearst ei taha sellest midagi kuulda," kirjutab 83aastane memm.

Jah, selline asi pole üldse lõbus ja perearstile ausalt öeldes ka mitte kuigi huvitav, sest teha pole sellega suurt midagi. Muidugi on tasakaaluhäiretel omad põhjused – kas kõrge vererõhk, aju vereringe häired, soolad lülisamba kaelaosas või veel midagi muud, aga selles vanuses mitte üks konkreetne põhjus, vaid kõik korraga.

Kusjuures iga nimetatud nähtus üksikult võttes ehk ei teekski midagi hullu ja oleks raviga mingil määral korrigeeritav, aga kõik koos – nende ravimine nõuab samaaegselt mitmete ravimite tarvitamist, millest igaühel omad kõrvaltoimed, kusjuures ka sellised, mis just nimelt tasakaalu rikuvad.

Nii pole minulgi muud soovitada, kui seda, mida kindlasti ka perearst ütles – käia kepiga ja seinalt tuge otsides. Ettevaatlikult, aga siiski edasipüüdlikult.