Uudised

Pere kolmeaastasel lapsel õnnestus terveks jääda!

ERIOLUKORD EI PÄÄSTNUD KOROONAHAIGUSEST: meie pere nakatumiseks piisas ühest inimesest, kes tuli haigena tööle (4)

Sirje Maasikamäe, 8. mai 2020, 13:52
"Esimesi sümptomeid ei osanud ma kuidagi seostada Covid-19-ga. Minul algas haigus peavalust, mis järgmiseks päevaks kadus," kirjeldab Gerlin.Foto: Erakogu

„Olen Covid-19 positiivne!!!“ kirjutas Gerlin Teesalu sotsiaalmeedias kohe, kui sai kinnituse oma nakatumisest. Tundus, et osa tuttavatest sai  šoki – appi, kas see haigus on tõesti olemas! Sellele järgnes hirm. Soomes elav eestlanna otsustas, et on oma haiguse suhtes aus ja avameelne, ükskõik, kuidas see ka ei kulgeks.

„Andke märku, kui soovite igapäevast ülevaadet, kuidas haigus kulgeb, võin oma kogemusest vabalt rääkida,“ andis Gerlin sõpradele teada. Ta oli väsinud meediakajastustest, mis läksid aina kurjakuulutavamaks, ja nägi, et reaalsetelt haigetelt tuli väga vähe infot. „Viirus võttis minult kahe nädalaga kogu minu jõuvarud,“ ütleb naine, kes on nüüd taastumas.

Gerlini pere jäi haigeks siis, kui eriolukord oli kestnud juba mitu nädalat. Töö ehitusel ei andnud võimalust kodukontorisse varjuda. „Meie pere haigestumiseks piisas vaid ühest mehest, kes arvas, et haigena tööle tulemine on õige käitumine. Mina haigestusin esimesena ja minule järgnes veel seitse inimest minu töökohal, kes olid saanud sellelt mehelt nakkuse.“ Gerlin viis viiruse koju ka oma mehele.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

7. mai 2020, 12:52
COVID-19 OSAKONNA JUHT: praegu on oluline vältida viiruse levikut kortermajades
7. mai 2020, 05:00
KAS MEIL OLEKS ROOTSILT MIDAGI ÕPPIDA? Staažikas epidemioloog: kahtlemata oleks
29. aprill 2020, 15:35
STAAŽIKAS EPIDEMIOLOOG KOROONAVIIRUSEST: kuni vaktsiini ei ole, peame end kaitsma teiste vahenditega
9. aprill 2020, 06:00
SUUR SEGADUS MASKI KANDMISE SOOVITUSTEGA! Epidemioloog teeb selgeks, millal on tõesti mõttekas see ette panna