Uudised

NAKKUSOHT: terviseamet soovitab Lääne-Tallinna keskhaiglal plaanilise ravi taastamisega oodata 

Johanna-Kadri Kuusk, 13. mai 2020 07:18
Lääne-Tallinna KeskhaiglaFoto: Stanislav Moshkov
Terviseamet soovitab haiglasisese koroonaviiruse leviku tõttu Lääne-Tallinna keskhaiglal patsientide ohutuse tagamiseks plaanilise ravi alustamine edasi lükata.

Terviseamet on koostöös Lääne-Tallinna keskhaiglaga tuvastanud, et ajavahemikul 12. märts kuni 5. mai nakatus koroonaviirusega 24 Lääne-Tallinna keskhaigla töötajat ning perioodil 24. märts kuni 1. mai sai nakkuse 24 haiglas viibinud patsienti.

Samal teemal

Nakatumise ahelate tuvastamiseks on terviseamet teinud epidemioloogilisi uuringuid, nõustanud haigla personali ja testinud juhuvalimiga 290 asümptomaatilist töötajat, kelle testi tulemus oli negatiivne.

Terviseameti põhja regionaalosakonna tervishoiu menetlusgrupi juht doktor Juta Varjase sõnul algatas terviseamet nakatumise põhjuste täiendavaks uurimiseks ka riikliku järelevalvemenetluse, millega uuritakse muuhulgas isikukaitsevahendite kasutamist haiglas. „Loodame koostöös haiglaga oma küsimustele kiiresti vastused saada, sest plaanilise ravi nakkusohutu taastamine on kindlasti nii meie kui haigla prioriteet,“ ütles doktor Varjas, kelle sõnul on haigla viiruse leviku piiramiseks mõned osakonnad ka isolatsiooni määranud. „Kuigi haiglas on osakondi, kus nakkuse levikule on edukalt piir pandud, pole viiruseoht veel möödas."

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees doktor Imbi Moksi sõnul võtab Lääne-Tallinna keskhaigla terviseameti soovitusi väga tõsiselt, lisaks haiglaravile tulevatele patsientidele testib haigla pidevalt ka töötajaid. „Kui osakonnas on tuvastatud koroonaviirusega patsient, on järgnenud väga ranged karantiinimeetmed. Teised osakonnas viibivad patsiendid suunatakse võimalusel koju või isoleeritakse spetsiaalsesse osakonda, eribrigaad teeb ruumides süvapuhastuse ning COVID-19 positiivse patsiendiga kokku puutunud personalile määratakse karantiin,“ ütles doktor Moks, kelle sõnul ei saa haigla viiruse tõttu veel tavapäraste töömahtude juurde naasta. „Teeme kõik selleks, et saaksime peagi ohutult jätkata plaanilist ravitööd, sest mida vähem saame patsientide tervisemuredega tegeleda plaanilises korras, seda enam suureneb erakorralise abi vajadus. Erakorraline ravi on aga patsiendi jaoks alati raskem ja haiglaravi üldjuhul pikem,“ ütles doktor Moks.

Terviseameti menetlus puudutab Lääne-Tallinna Keskhaigla Meremeeste korpuse (Paldiski mnt 68) ja Merimetsa korpuse (Paldiski mnt 66) ehk nakkuskliinikuga seotud tegevust.

Samal teemal

16.10.2020
RISKIRÜHMAS TÖÖTAJA: ma kardan koroonaviirust ega julge tööle minna! Mida teha?
12.04.2020
ÕDE, KEDA OOTAVAD KOJU RASKELT HAIGED: kõige rõõmsamad on hetked, kui inimene paraneb
11.04.2020
Kuressaare haigla patsientide nõukogu: toetame Edward Laanet
11.04.2020
Terviseameti juht Merike Jürilo: „Minu südametunnistus on puhas!“