Hea nõu

DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mida teha, kui öösel ajab köhima? 

Viktor Vassiljev, 27. mai 2020 07:00
"Muidugi ei möödu ka suitsust loobudes köha päevapealt, aga siis vähemalt on mõtet ravida," arvab dr Viktor VassiljevFoto: Robin Roots
„Olen 61-aastane mees ja suitsu olen eluaeg teinud, aga nüüd on selline lugu, et ärkan öösiti mitu korda üles, sest pean oma hingetorud puhtaks köhima, muidu ei saa magada. Päeval pole hullu. Millist abi selle vastu pakute?“

Halloo, kas see kiri on nüüd kuskilt paralleelmaailmast, kus pole suitsumehe köhast midagi kuuldud? No võib ju proovida köharohtu ja unerohtu kas koos või vaheldumisi, aga kui ikka suitsetamine enam inimese moodi elada ei lase, siis kui kaua veel peab seda kannatama.

Ilmselgelt on krooniline bronhiit juba sellises staadiumis, et varsti tekib õhupuudus ja surmapõhjuseks saab olema lämbumine. Vabatahtlik kusjuures. Teine võimalus  oleks muidugi suitsetamine maha jätta ja elada edasi inimese kombel, aga no kes see nii geniaalse mõtte peale oskab ise tulla.

Muidugi ei möödu ka suitsust loobudes see köha päevapealt, aga siis vähemalt on mõtet ravida. Selline jutt, et tõmmata lahjemat suitsu ja vähem, ei vii kuskile – see on sama, mis alkohooliku lubadus võtta ainult pool pudelit ja jätta teine pool lauale ootama. Pole isegi naljakas.

Samal teemal

26.05.2020
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mida teha, kui põlv on paistes?
14.05.2020
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Pärast tööd pole üldse jaksu – kas see võib olla kevadväsimus?
13.05.2020
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Miks õhtul ei tule uni, aga hommikul ei saa kuidagi silmi lahti?
12.05.2020
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mida teha, kui silm sügeleb?