Uudised

Lääne-Tallinna keskhaigla tõstis nakkusohutust ja tohib taastada plaanilise ravi 

Johanna-Kadri Kuusk, 29. mai 2020 07:18
Lääne-Tallinna KeskhaiglaFoto: Stanislav Moshkov
Terviseamet lõpetas reedel riikliku järelevalvemenetluse Lääne-Tallinna keskhaiglas rakendatavate nakkustõrje meetmete üle ja andis loa taastada plaaniline ravi Lääne-Tallinna Keskhaigla kõikides üksustes ja kliinikutes.

Terviseameti põhja regionaalosakonna menetlusgrupi juht Juta Varjase sõnul oli Lääne-Tallinna keskhaigla menetluse käigus koostööaldis ja tunnistas oma tegevuses puudujääke. „Terviseameti eesmärk oli tuvastada koostöös haiglaga operatiivselt süsteemsed puudujäägid nakkusohutuse tagamisel ja aidata need kiiresti kõrvaldada. Terviseameti põhipingutus haiglas oli suunatud plaanilise ravi nakkusohutule taastamisele. Nakkusohutu haiglakeskkonna loomisel on juhenditel ja nõudmistel väga oluline roll, kuid reeglitest kinnipidamine on iga haiglatöötaja jätkuv kohustus,“ ütles terviseameti põhja regionaalosakonna menetlusgrupi juht Juta Varjas.

Plaanilise ravi taastamiseks vajalikud miinimumnõuded on haiglal täidetud ja uusi haiglasisese nakatumise juhtumeid ei ole registreeritud.

Terviseamet tuvastas Lääne-Tallinna keskhaiglas rikkumised isikukaitsevahendite puudulikus või vales kasutamises ning tööprotsesside läbiviimise korraldamises haigla erinevates osakondades. Menetluse käigus korrigeeris Lääne-Tallinna Keskhaigla tööprotsesse, uuendas isikukaitsevahendite kasutamise juhendeid ja kontrollis nende juhendite täitmist haigla erinevates osakondades.

Tervisamet algatas riikliku järelevalvemenetlus seoses ohukahtlusega, et haiglas ei rakendata piisavalt tervishoiuteenuse osutamisel nakkustõrje meetmeid.

Samal teemal

13.05.2020
Kolm Lääne-Tallinna keskhaiglas surnud koroonapatsienti nakatus haiglas
13.05.2020
VIDEO | Kõlvart pealinna pressikonverentsil: praegu basseinide avamine on arusaamatu
13.05.2020
NAKKUSOHT: terviseamet soovitab Lääne-Tallinna keskhaiglal plaanilise ravi taastamisega oodata
11.05.2020
Terviseameti juht Merike Jürilo: „Minu südametunnistus on puhas!“