Uudised

Kuressaare haiglas pole enam ainsatki koroonapatsienti: „Pidime saama hakkama ja me saimegi!“ 

Toimetas Hindrek Pärg, 29. mai 2020 21:07
Kuressaare haigla aprilli alguses, mil oli koroonakriisi haripunkt.Foto: Alar Truu
Kuressaare haigla jagus sotsiaalmeedias positiivset uudist - enam pole neil ühtegi koroonapatsienti. 

"Kuresaare Haigla pani täna ootele viimase koroonaosakonna. See tähendab, et COVID-2 osakonnas pole enam patsiente, küll aga on osakond valmisolekus, kui neid peaks jälle tulema. Koroonaviiruse laastav laine käis üle, tegi natuke tuult ja tormi, kuid viimaks oli Kuressaare Haigla mees-ja naiskond see, kes COVID-19'le viimase löögi andis," seisab raviasutuse sotsiaalmeediapostituses, millele on alla kirjutanud haigla juhatusse kuuluvad Edward Laane ja Märt Kõlli. 

Nad lisavad: "Me saimegi hakkama, kõik, üheskoos. Loodame läbielatud kriisi mitte kunagi enam kogeda. Kuid nüüd teame, et kui seda peaks vaja olema - me oleme selleks valmis ja tuleme toime!"

Samal teemal

Haigla teatel oli neil ravil 131 koroonapatsienti kokku 151 korral. Tõdetakse, et mõned koroonahaiged vajasid haiglaravi mitmel korral. 

"Koroonakriis tegi meie haigla tugevamaks ja liitis meid kogukonnaga. Piiritu tänu tervele haiglakollektiivile. Müts maha teie ees. Nagu ütles ka Eesti vabariigi president ja paljud enne teda - te olete tõepoolest kangelased," seisab postituses.

Sotsiaalmeedias lisatakse: "Täname kõiki, kes meile appi tulid. Seda nii saartelt kui ka mandrilt. Samuti kõiki, kes on meile olnud toeks nii moraalselt, verbaalselt, emotsionaalselt kui ka finantsiliselt. Iga meepurgike, hea sõna ja annetatud euro on meie jaoks üüratu tähendusega. Saame omalt poolt kinnitada ja lubada, et teeme kõik endast oleneva, et pakkuda teile, armsad saarlased, Saaremaal võimalikku parimat arstiabi ning töötame ka edaspidi sihikindlalt selle nimel, et Kuressaare Haigla oleks kogukonnale heaks partneriks."