Foto: Martin Ahven
Uudised
7. juuni 2020, 11:11

Kolmes maakonnas haigestumine kasvab, enamik uusi nakatumisi toimub tööl

Terviseamet: ööpäevaga lisandus 8 positiivset koroonatesti, haiglaravil 14 inimest (8)

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 654 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 1,2 protsenti ehk 8 inimese testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus 5 positiivset testi tulemust Harjumaale (4 Tallinnasse), üks Läänemaale, üks Pärnumaale ja üks Viljandimaale.

7. juuni hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 14 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund. 

Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Tänaseks on haiglast koju saadetud 350 inimest, lõpetatud 362 COVID-19 haigusjuhtumit.

Tänase seisuga on tervenenud 1 681 inimest. Neist 1 300 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (77,3%), 381 inimese puhul (22,7%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 90 tuhat esmast testi, nendest 1 939 ehk 2,2 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.  

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus. 

Esmaspäevast saab lennujaamas ja sadamas testida SARS-CoV-2 antikehade olemasolu

Alates 8. juunist alustab Terviseamet Vabariigi Valitsuse korraldusel Tallinna sadamas ja Tallinna lennujaamas kahenädalast tasuta kiirtestimist koroonaviiruse antikehade määramiseks.

Testi abil on võimalik tuvastada, kas inimesel on selle viirusega olnud kokkupuude ehk kas inimene on haiguse tõenäoliselt läbi põdenud.

 Testimisel kasutatakse riigile annetatud antikehade määramise kiirteste.

Testimine tulek on vabatahtlik ning mõeldud Eesti Vabariigi elanikele, kes reisivad Tallinna sadama ja Tallinna Lennujaama kaudu. Reisijatele testi tegemine on tasuta. Peale testi tegemist isik täidab ka küsimustiku, mis on abiks testi tulemuste interpreteerimisel ning hiljem annab võimaluse anda hinnangut, kui suurel määral Eesti elanikest omavad koroona viiruse vastaseid antikehi.

Proovivõtumaterjaliks on näpuotsast võetav kapillaarveri.

Vastavalt valitsuse korraldusel peab Terviseamet muuhulgas korraldama avaliku kiirtestimise Tallinna sadamas ja lennujaamas alates 8. juunist ning töötama välja edasiste tegevuste kava selleks, et riigile annetatud kiirtestid saaksid ära kasutatud. Kui huvi testimise vastu on suur, võidakse testimise perioodi pikendada.

Terviseamet tuletab meelde, et haigust COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.                                                                                  Täpsemat statistikat koroonaviiruse leviku kohta näed SIIT.

Kolmes maakonnas haigestumine kasvab

Eestis on kokku tehtud enam kui 87 000 esmast testi, nendest 1890 ehk 2,2 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Esimene SARS-CoV-2 test tehti Eestis 5. veebruaril, kokku on testitud 6,6 protsenti Eesti elanikest. Suurem positiivsete osakaal on olnud Saaremaal (12,5%), Võrumaal (3,3%) ja Pärnumaal (2,6%).

Üle 55 protsendi nakatunutest on naised, enim on koroonaviirusesse nakatunud inimesed vanuses 40–59 eluaastat (38,6%).

14päevasel haigestumisel on Eesti maakondades enamjaolt langustrend, Harjumaal, Ida-Virumaal ja Pärnumaal on mõõdukas kasvutrend.

Enim on koroonaviirust Eestisse toodud Austriast

Nakkuse leviku alguses olid kõik tuvastatud juhud seotud reisimisega, täna moodustavad sissetoodud COVID-19 juhud 7,5% laboratoorselt kinnitatud juhtude üldarvust. Kõige rohkem juhte on seotud reisimisega Austrias (24,1%) ja Itaalias (17,0%) ja Soomes (16,3%). Viimased sissetoodud juhud on enamuses seotud reisimisega Rootsis ja Soomes.

Terviseamet tuletab meelde, et hoolimata eriolukorra lõppemisest tuleb haigust COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.