Uudised

On vale arvata, et haigus kulgeb kergemini kui varem.

KOROONA POLE KUSKILE KADUNUD: kas viirus võib varitseda trepikojas või ühistranspordis? (2)

Sirje Maasikamäe, 7. juuni 2020 13:00
Ühistranspordis tuleb kindlasti hoida distantsi. Foto: Vida Press

Inimesed on koroonast väsinud, kuid fakt on see, et haigus levib endiselt. Iga päev tuvastatakse ka selliseid haigeid, kes ei tea, kus nad nakatusid.Terviseamet uurib neid põhjalikumalt. Kas see võis juhtuda ühistranspordis? Poes? Trepikojas?

Aprillis oli Tallinnas ligi 10 kortermaja, kus terviseamet tuvastas majasisese koroonaviiruse leviku. Aprilli algul kirjeldas Õhtulehes Kadri, kui kergesti võib nakkuse saada sisuliselt koduukse tagant, naabrinaiselt. „Tema köhis ja mina hoidsin salli näo ees. Kahjuks juhtus see jutuajamine trepikojas. Meie trepp on kuskil 1,5 m lai ja hoidsime vast meetrist vahet. Jutuajamine läks 45minutiliseks…“ Kadri haiglaravi ei vajanud, kuid põdes pikalt.

Koroonaviiruse leviku ja COVID-19 kohta tuleb kogu aeg uusi teadmisi juurde. Ühes mai lõpul avaldatud uuringus väidetakse, et nakatunud inimesi, kellel ei ole haigustunnuseid, võib olla palju rohkem, kui on seni arvatud. Võib-olla liigub neid ka meie seas palju rohkem, kui oskame arvata?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.12.2020
LUGEJATE LEMMIK 2020! Saatuslik nakatumine trepikojas: jäin naabrinaisega pikalt rääkima, nüüd köhin koledasti ja mul on palavik
14.05.2020
STAAŽIKAS KIRURG KOROONAVIIRUSEST: infot on jagatud palju, kuid lihtsale inimesele keeruliselt ja vastuoluliselt
08.05.2020
ERIOLUKORD EI PÄÄSTNUD KOROONAHAIGUSEST: meie pere nakatumiseks piisas ühest inimesest, kes tuli haigena tööle
06.05.2020
KUIDAS C-VITAMIIN AITAB VIIRUSTE VASTU? Vastus on vägagi üllatav!