Foto: Vida Press
Toimetas Sirje Maasikamäe 28. juuni 2020 12:00
Kuidas hoida nahk suviselt särav ja mida teha, kui näole vilksab punn? Confido kosmeetik Maria Hintser soovitab juua ohtralt vett ja jagab teisi häid nippe.

Päikese ja kuumuse tõttu aurustub läbi naha ohtralt vedelikku, mistõttu naha pealmine kiht jääb kuivemaks ning kaotab elastsust. Naha kuivamist soodustab omakorda mere- ja basseini kloorivesi. Tasakaalu taastamiseks on oluline kasutada niisutavaid hooldustooteid terve suve. Niisutades näeb nahk välja puhanum ja noorem.

Suvisel ajal kasutatakse kergemaid nahahooldustooteid, mis taastavad eelkõige naha pealmisi kihte ja kaitsevad seda päikese, saaste ja kiirguse eest. Talvele omaseid toitvamaid ja rasvasemaid kreeme tuleks suvel vältida, sest need võivad suvekuudel põhjustada pooride ummistumist, põletikku ja isegi aknet.

Nahka tuleb koorida ka suvel

Suvel higistab nägu tavalisest rohkem ning ummistunud poorid võivad tekitada põletikke ja vistrikke. Regulaarne koorimine eemaldab nahalt surnud naharakud ja nii püsib jume ühtlasem ja särav. Suvel võiks nii nägu kui ka keha koorida kord nädalas. Kohe pärast koorimist pole soovitatav päikese kätte minna – koorimise ja päevitamise vahele võiks jääda paar päeva.

Foto: Pixabay

Kasuta päikesekaitsega näokreeme

Suvel tuleb kanda päikesekaitset. Päike kiirendab märgatavalt naha vananemist, võib põhjustada pigmendilaike ja nahavähki. Intensiivselt päikese käes viibides tuleks kasutada SPF 50 faktoriga päikesekaitsekreemi. Pea meeles, et päikesekaitsekreemi tuleks kasutada ka rannas jalutades või välikohvikus süües. Kreemi tuleks uuendada iga pooleteise tunni järel.

Ka huuled võivad saada kergesti päikesepõletuse – pehmenda ja kaitse huuli huulepalsamiga, millesse on lisatud päikeseakitsefaktor.

Ära muretse – SPF-kreemid ei takista päevitamist. Vastupidi, päevitus on ühtlasem ja kestab kauem.

Foto: Pixabay

Ära kasuta kaks ühes tooteid, näiteks SPFi sisaldavaid kreeme. Kui näokreem peaks tungima naha põhjakihtidesse, siis SPF tooteid me nii sügavale viia ei soovi ning nende toime on parim just pindmistes kihtides. SPFi sisaldava näokreemi korral on nahal raske toimeaineid omastada. Pigem soovitan hoida erinevate funktsioonidega tooted eraldi. Kreemita nägu ära, oota 20–30 minutit kreemi imendumist ja seejärel kanna nahale puhas päikesekaitse SPF 50.

Appi, punnid!

Sageli arvatakse, et päikesekiired ravivad vistrikke. Seetõttu ei pöörata suvel nahahooldusele ka tavalist tähelepanu. Tegelikult paranevad vistrikud vaid näiliselt. Selle taga on naha üleüldine kuivamine ja pindmise kihi paksenemine, kus päikese mõjul kasvab organismi kaitseks pindmise nahakihi peale tugeva keratiiniga kilejas surnud rakkude kiht. Naha pealmise kihi all kestab näärmetesse rasu kogunemine ning bakterite segunemine edasi. Kui päikese aktiivsus kaob, siis kilejas pinnakiht laguneb ning põletikulised kolded tungivad taas naha pinnale ja üldiselt ägedamalt kui varem.

Foto: Pixabay

Kui ootamatult on näkku tekkinud punetav vistrik, siis ega sellest kiiresti lahti saagi. Küll aga saab vähendada punetust ja jätta mulje, nagu vistrik oleks tegelikust väiksem. Ära pigista vistrikku! Äsja tekkinud vistrikul pole nn valget peakest, kust kogunenud mäda välja pigitada. Pigem saab nahk pigistamisest trauma ning punnike võib muutuda suuremaks ning kogemata võib heast soovist vabaneda punnist tekkida hoopis arm. Samuti ei soovita ma vistrikul kasutada peitekreemi või puudrit, sest meik võib vistrikus põletiku tekkele kaasa aidata.

Pigem toimi nii – võta külmkapist jääkuubik, säti see rätikusse ja vajuta vistrikule. Hoia paar minutit. Korda protseduuri nii kaua kui võimalik. Nii aitad kaasa punetuse ja punnikeses oleva põletiku vähenemisele.

Foto: Pixabay

Vesi, vesi ja veelkord vesi!

Suvised nahahooldusprotseduurid on Confidos ülesehitatud looduslikele piimsuhkru- ja suhkruroohappele. Suhkruroohappe molekulid niisutavad intensiivselt nahka ja annavad sellele püsiva niisutatud tulemuse ning suurendavad naha loomulikku kaitset UV-kiirte eest.