Uudised

Terviseamet: ööpäevaga lisandus kaks positiivset testitulemust 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 10. juuli 2020, 10:33
Foto: Martin Ahven
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 445 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus kaks positiivset testitulemust.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kaks positiivset testitulemust Harjumaale (Tallinna). Hetkel on terviseameti jälgimisel kaks perekondlikku kollet. Üks neist Tallinnas nelja inimesega ning teine nn Narva-Jõesuu kolle kuue inimesega (üks lisandus täna), mõlemal juhul toodi viirus sisse Venemaalt. Ühel tänasel juhul on nakatumise päritolu hetkel teadmata.

9. juuli hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi viis inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Tänaseks on haiglates lõpetatud  391 COVID-19 haigusjuhtumit 378 inimesega.

Tänase seisuga on tervenenud 1894 inimest. Neist 1430 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (75,5 protsenti), 464 inimese puhul (24,5 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 111 000 esmast testi, nendest 2013 ehk 1,8 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata SIIT.  

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui 2 meetrit.