Hea nõu

DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kuidas mõjutab magnetkäevõru vereanalüüsi? 

Viktor Vassiljev, 29. juuli 2020 06:00
"Objektiivselt puudub sel igasugune toime, samuti nagu ümber randme kantaval punasel lõngal," kinnitab dr Viktor Vassiljev magnetkäevõru kohta..Foto: Robin Roots
„Käisin vereanalüüsi tegemas, aga unustasin magnetkäevõru ära võtta. Kas nüüd näitab analüüs valesti ja peaksin seda kordama, ilma käevõruta?”

Kindlasti peaksite kordama, muidu jäätegi uskuma, et see magnetvõru midagi teie organismis muudab või mõjutab. Objektiivselt puudub sel igasugune toime, samuti nagu ümber randme kantaval punasel lõngal. Vähemalt meil siin ümmargusel maakeral. Aga usk on suur asi.

Samal teemal

Kui magnetkäevõru kantakse vererõhu vastu, siis unustades kätte panna võib vererõhk tõesti üles hüpata – see ju psüühikas kinni. Samamoodi, nagu ka kõrvetised või südame rütmihäired sõltuvad kõvasti psüühikast, ja kui usutakse, et miski käe ümber kantav aitab, siis see pakub tõesti kindlusetunnet, rahulolu ja paremat enesetunnet. Igatahes vastunäidustusi ja kahjulikke kõrvaltoimeid pole, nii et laske aga käia.

Ainult verelibled, tuimad tükid, ei oska nendest tervisevidinatest midagi arvata, nii et analüüside vastuseid ei mõjuta kaardipakk, pendel, võluvits ega – uskuge või mitte – isegi pulsikell. Ka see kõige kallim, mis on tõestuseks, et ega rikkus ei tähenda alati tarkust. Nii et abiks seegi.