Uudised

Ööpäevaga lisandus kümme koroonapositiivset, Tartu ülikooli kliinikumi kuuel töötajal on viirus (10)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 7. august 2020, 10:37
Foto: Martin Ahven
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 961 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus kümme positiivset testitulemust.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus viis positiivset testitulemust Tartumaale (3 Tartu linna) ja 2 Harjumaale (1 Tallinna). Kolme positiivse tulemuse puhul on maakond teadmata. Ühe juhtumi puhul on haigus Saksamaalt sisse toodud. Ülejäänud nakatunute puhul käib hetkel veel asjaolude täpsustamine.

7. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 9 inimest, juhitaval hingamisel on 1 patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 63 inimese elu.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 395 COVID-19 haigusjuhtumit 382 inimesega.

Tänase seisuga on tervenenud 1956 inimest. Neist 1482 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (75,8%), 474 inimese puhul (24,2%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 122 000 esmast testi, nendest 2124 ehk 1,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata SIIT.

Kuidas on lood Tartu Ülikooli kliinikumis?

Tartu Ülikooli kliinikumi töötajates on nakatunud kuus inimest. Sellest tulenevalt on kliinikum pidanud ümber korraldama intensiivraviosakonna töö. 

Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Marek Seer ütles Õhtulehele, et hoolimata nakatumistest ei ole kliinikumi ravitöö häiritud ning tagatud on valmisoleks nii Covid-19 patsientide kui ka teiste patsientide jaoks. 

„Kuna patsientide ja töötajate ohutus on peamine, on intensiivravi osakondade töö ümber korraldatud. Kliinikum on väga tänulik töötajatele, kes on saanud töökohustused ümber korraldada. Kliinikumi töötajatest on haigestunud 6 töötajat, neist keegi ei ole haigestunud töökohal,“ kommenteeris Seer.

Järgmised nädalad on otsustavad

Järgmised kaks nädalat on Eestis kriitiline aeg, mille jooksul on meil võimalik need puhangud kontrolli alla saada, juhul kui me kõik käitume vastutustundlikult.

Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine. Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida on soovitav kanda ka maski. Kinniseid rahvarohkeid kohti võiks võimalusel vältida. Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega. Mistahes haigussümptomitega tuleks kahtlustada koroonat ja võta ühendust oma perearstiga. Perearstidele on antud juhised kõik COVID-19 kahtlased saata testimisele.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Samal teemal

5. august 2020, 21:02
50 Tartu ülikooli kliinikumi töötajat on karantiinis! Tanel Kiik koroonat eitavatele inimestele: „Tulge mõistusele!“
5. august 2020, 17:03
ÕL VIDEO | Tänavaküsitlus: kuidas valmistute teiseks koroonalaineks?
5. august 2020, 13:45
KOROONAT TROTSIDES PÄIKESE ALLA | Eesti staarid jagavad reisikogemusi: inimtühjad tänavad, soodsad hinnad ja ülim sõbralikkus
5. august 2020, 12:26
Naiivi juhatuse liige: üle poole meie töötajatest on andnud negatiivse koroonaproovi