Hea nõu

DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kas luumurruga võib õlut juua? (5)

Viktor Vassiljev , 25. juuni 2021 08:38

„Ja mis lõbu on kipsis jäsemega ja jommis peaga ringi kakerdada, riskides uue trauma või olemasoleva süvenemisega, " arvab dr Vassiljev õllejoomise kohta.

Foto: Robin Roots
Suvel suvised rõõmud. Päike, vesi, rannapidu, luumurd… see viimane küll rõõmude sekka ei liigitu, aga peab siis sellepärast suvelõbudest loobuma. Traumapunktis on põhimõtteliselt olemas peale vees lahustuva kipsi ka veekindlad lahased, maksavad küll raha, kui ma ei eksi – ise pole proovinud. No ja hästivarustatud apteegist peaks saama veekindlat kesta kipsile. Ja ka vana tarkuse poolest topelt kilekott peale ja otsast kummipaelaga kinni – pritsmete eest kaitseb, pikemaks ujumiseks ei kõlba.

Aga küsimus esitati selline:

Samal teemal

"Kui on luumurd kenasti kipsi pandud ja suurt häda ei tee, kas siis õlut võib juua?"

Seda oleks võinud küsida asjatundja käest. Iga staažikas alkohoolik oskab kinnitada: mitte mingil juhul. Pitsi viina võib, veinist parem hoiduda, ja õlut mitte mingil juhul. Paneb haavad mädanema, põletikud ägenema, luumurrule kui sellisele otseselt häda ei tee, aga kui mingi tüsistus juhtub tekkima, siis õllega läheb sandiks ja üsna ruttu. Mis kehtib ka igasuguste suhkrustatud-vahustatud jookide kohta. Alkohoolseid, ma mõtlen.

Limps ja kali ei tohiks miskit halba teha. Ja mis lõbu see kipsis jäsemega ja jommis peaga ringi kakerdada, riskides uue trauma või olemasoleva süvenemisega, sellest ükski täie mõistusega inimene aru ei saa. Joomasena on muidugi jumalast savi, ainult see esimene pits võetakse ju ikka täie mõistuse juures. Kellel mõistust on. Kohustuslik ju pole.