Uudised

Tartu laululava parklasse püstitatakse koroonaviiruse testimise telk 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 11. august 2020 11:54
Koroonatesti jaoks proovi võtmine.Foto: Robin Roots
Alates kolmapäevast asub koroonaviiruse testimise telk Tartu laululava alumises parklas ning A.Le Coq Sport spordimaja juures enam testimist ei toimu. Testimistelk hakkab laululava parklas tööle 12. augustil kell 12. 

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on spordimaja aktiivses kasutuses ning inimesi liigub parkla territooriumil palju. Seega otsustas linnavalitsus nihutada telgi väikesema liikumistihedusega kohta.

Samal teemal

„Laululava parkla võimaldab paremini eraldada testile tulijaid ning oma igapäevaseid toimetusi tegevaid linnaelanikke. Telk hakkab asuma parkla lauluväljaku pool asuvas osas, Tähtvere spordiparki tulevad treenijad saavad autod jätta parkla spordipargi poolsesse ossa,“ sõnas Lees.

Terviseameti soovituste järgi tuleks testimisele jõuda täpselt kokkulepitud ajal, mitte oluliselt varem ega hiljem. Koroonakahtlusega isik ei tohi sõita testi tegema ühiskondliku transpordiga, vaid peaks kohale minema autoga. Võimalik on minna testi tegema ka jalgsi.

„Testimisele tulles on soovitatav kanda isiklikku maski ja desinfitseerida käsi, hoides teistega kahemeetrist vahet. Juhul, kui esineb koroonaviiruse sümptomeid ja ise pole võimalik testimistelgi juurde minna, tuleb seda öelda testimise aja kokkuleppimisel ja sel juhul soovitatakse kodust proovi andmist,“ ütles terviseameti peadirektori kohustetäitja Mari-Anne Härma.

Tartu laululava alumisse parklasse soovitatakse sõita F. Tuglase tänava kaudu.

Samal teemal

16.07.2020
Terviseamet: viimase ööpäevaga lisandus kuus positiivset testitulemust
10.07.2020
Kaheksa Tartu baari sulgevad koroonaviiruse leviku takistamiseks nädalaks uksed
09.07.2020
Taavi Libe | Läbi raskuste meelelahutuse poole
09.07.2020
Tartu linnapea Urmas Klaas: öine alkoholimüügi piirang on vajalik, ent mõistame riski, et sellega võib kaasneda peoturism