Uudised

Täiendatud! 

KOROONA KÕRGKOOLIDES: Tallinna ja Tartu ülikoolis tuvastati Covid-19 kahel tudengil. Üheksa nakatunuga TalTech läheb osaliselt üle distantsõppele 

Toimetas Triinu Laan, 7. september 2020, 16:10
Foto: AP/Scanpix
Esmaspäeval selgus, et Tallinna Ülikooli kahel tudengil diagnoositi Covid-19. Kumbki nakatumine ei alanud ülikoolist. 

Ühe juhtumi puhul on lähikontaktsed kaardistatud ning nad on saadetud eneseisolatsiooni, teise juhtumi uurimine veel käib. Küll on teada, et kumbki nakatumine pole alanud ülikoolist. Nii tudengeid kui ka töötajaid on olukorrast teavitatud, samuti teeb ülikool tihedat koostööd terviseametiga.

Tallinna Tehnikaülikoolis on Covid-19 diagnoositud juba üheksal üliõpilasel. Ükski nakatumine ei ole teadaolevalt alguse saanud ülikooli linnakust. Kõiki juhtumeid lahendatakse operatiivselt koostöös terviseametiga ning kõiki tuvastatud lähikontaktseid on teavitatud ning potentsiaalsetel viirusekandjatel palutud jääda eneseisolatsiooni.

Tehnikaülikool otsustas esmaspäeval, et tulenevalt Tallinna ja Harjumaa koroonaviirusesse nakatumise tasemest ning mõningasest nakatumistest tudengkonnas, läheb ülikool hiljemalt 9. septembrist osadel õppekavadel ajutiselt üle distantsõppele.

Distantsõpet rakendatakse esialgu kahenädalaseks perioodiks. Ülikool on välja töötanud erinevad käitumisjuhised ning olukorda hinnatakse igapäevaselt. Õppetöös on soovitatud ning toetatud hübriidõpe.

Õppeprorektor Hendrik Voll sõnas: „Tänase olukorra valguses võime öelda, et suvel raske südamega vastu võetud otsus loobuda koroonariskiriikidest pärit uutest üliõpilastest, oli õige. Koroonarisk, mis on seotud naasvate välisüliõpilastega, on tänaseks realiseerunud. Johtuvalt praegusest olukorrast läheb tehnikaülikool kõigil ingliskeelsetel õppekavadel järgmiseks kaheks nädalaks üle distantsõppele. Distantsõppele läheb üle ka üks eestikeelne õppekava, mille õppetöös osales nakatunud üliõpilane. Ülikool on töötanud välja erinevad riskistsenaariumid, mis aitavad tehnikaülikoolil paremini hinnata olukorda ning langetada otsuseid.“

Ülikool soosib kaugtööd neil töötajatel, kellel see on võimalik.

Tartu ülikool teab kahest nakatunust ja need juhtumid ei ole omavahel seotud. Lähikontaktsete väljaselgitamise ja teavitamisega tegeleb terviseamet. Õppetöö vastavatel kursustel toimub kaks nädalat e-õppena.

"Distantsõppe korraldamisel lähtume põhimõttest „Kõik, mis (häda)vajalik, toimub tavapärase auditoorse õppena, ja see, mis võimalik, e-õppena“. Et saaksime jätkata auditoorse õppega praktikumides ja seminaridel, püüame suure osalejaskonnaga loengute korral või muudel sellistel juhtudel teha lisaks võimalikult palju e-õpet. Täpne otsus õppetöö vormi kohta tehakse sõltuvalt õppekavast," teatas TÜ avalike suhete peaspetsialist Kaja Karo.

Tallinnas on 100 000 elaniku kohta 28,8 Covid-19 haigusjuhtu.

Kokku on seoses koroonaviiruse levikuga terviseameti Põhja regionaalosakonna jälgimisel 669 inimest, kellest 145 on haigestunud.