Uudised

Ravim, mida on reklaamitud vääralt Margus Viigimaa nime abil, pidavat kaotama üheksa ravimatut haigust. 

Tuntud kardioloogi nime abil üritatakse müüa libaravimeid. Margus Viigimaa: „See on täielik pettus!“   

Sirje Maasikamäe, 8. september 2020 17:16
Kardioloog Margus Viigimaa nime kasutatakse, et soovitada ravimit, mis teeb terveks kõik haiged. Foto: Priit Simson / Ekspress Meedia

Kas kaaluksid lõpetada südame- või vererõhuravimite võtmise ja asendada need hoopis ühe imelise tabletikesega. Ei? Aga kui seda kiidab kardioloogiaprofessor Margus Viigimaa isiklikult? „Mina pole sellega kuidagi seotud!“ kinnitab dr Viigimaa, kelle „soovitusel” müüakse veebis veresooni puhastavat ravimit, mis pidavat tegema kõik haiged terveks ja ravima üheksat ravimatuks peetud haigust.  

Viigimaa ei kavatse kuskile kaevata, et tema nime ja autoriteeti on kasutatud kahtlase imeravimi Cardiline`i turundamiseks. „See on suhteliselt lootusetu. Aga inimesed peaksid saama aru, et sellised asjad toimuvad, ja olema valvsad.” Aga mida arvata toredatest lubadustest ravida kõik haiged terveks ja veel ravimiteta? „No täiesti ebareaalsed!” hüüatab professor. Need lubadused on ka tervisele ohtlikud.  

Viimasel ajal on Viigimaa poole pöördunud taas mitu inimest täpsustamaks, kuidas nad peaksid „uudset” Cardiline`i võtma – mitu ühikut oleks õige. Hiljuti võttis kardioloogiga ühendust ka Tartu Maarjamõisa apteek, kuhu oli samuti pöördunud patsient, kes soovis osta Cardiline`i, viidates ühele veebilehele ja professor Viigimaa soovitustele.  

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.10.2021
KARDIOLOOG RÜTMIHÄIRETEST: „On ka väga raskete rütmihäiretega inimesi, kes tunnevad, et süda on täiesti korras."
26.08.2021
SÜDAMEARST SOOVITAB: need toidud ei lase halval kolesteroolil veresooni rikkuda!
21.02.2021
KARDIOLOOG LIIGSEST TREENIMISEST: mingist hetkest pole see tervise tugevdamine, vaid piiri kompamine, kus süda ei pea enam vastu
14.12.2020
JÕUDU EI OLE? Vaata, kas su süda on nõrk või laisk!