Hea nõu

ON SEE VÕIMALIK? Puhka kuu aega alkoholist ja ole valmis nendeks viieks elumuutuseks! 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 20. september 2020 14:00
Alkoholist loobumisega tuleb suhetesse rohkem positiivsust, tülid vähenevad ja koos on toredam olla.Foto: Vida Press
Kingi oma kehale ja vaimule võimalus kuu aega alkoholist puhata. Miks kuuajane puhkus alkoholist sulle kasulik on? Sul on rohkem energiat, välimus paraneb ja suhted muutuvad tähenduslikumaks. Pealegi jääb kuu lõpuks üle ka rohkem raha!

Põhjus nr 1: rohkem raha unistuste täitmiseks!

Alkoholitarvitamisel on selgelt tuntav mõju sinu eelarvele. Isegi kui korraga joodud kogused ei ole suured, kulub pikema perioodi jooksul alkoholi peale märkamatult siiski arvestatav summa.

Kas oled välja arvutanud, milline on alkoholi mõju sinu kuueelarvele? Kui ei, siis saad seda teha alkoinfo.ee lehel. Mida kõike saaksid endale selle raha eest lubada? Aasta peale ehk isegi mõne kauaigatsetud pikema puhkusereisi... Võta alkoholist puhkust ja vii oma unistused täide!

Foto: Tiina Kõrtsini

Põhjus nr 2: tugevam tervis ja rohkem energiat

Alkohol kurnab organismi, väsitades korraga nii keha kui ka vaimu. Kui loobud alkoholist kasvõi lühiajaliselt, annab see võimaluse korralikult välja puhata ning  elujõudu ja energiat tuleb juurde. Unekvaliteet on alkoholita parem – jääd kiiremini magama ja magad rahulikumalt. Hea uni on aga aluseks sellele, et ärkad väljapuhanuna ja oled järgmisel päeval tegusam.

Kuuajane puhkus alkoholist on kasulik ka tervisele. Tervis muutub tugevamaks ja jagub jõudu ning võhma sportimiseks ja aktiivseks eluviisiks.

Foto: Pixabay

Põhjus nr 3: paremad suhted

Põhjus nr 4: kilod kaovad ja välimus paraneb

Ilmselt märkad alkoholist puhates muutuseid ka oma välimuses. Tänu vähenenud kalorite tarbimisele hakkab langema ka kaalunumber ja võid suurema pingutuseta kaotada nii mõnegi kilo. Lisaks võid tähele panna, et sinu nahk muutub jumekamaks ja ilusamaks ning peeglist vaatab vastu puhanum ja pringim nägu. Kindlasti ei jää sinu särav välimus märkamata ka teistele, seega ole valmis komplimentideks!

Foto: Pixabay

Põhjus nr 5: vähem stressi ja tugev vaimne tasakaal

Alkoholist loobumisel alaneb kiiresti sinu stressitase. Kuna oled puhanud,  energiat on rohkem ja töövõime paraneb, siis on ka stressitekitajaid elus vähem. Stressi aitab vähendada seegi, et tunned ennast ilusama ja tervemana ning tead, et saad väljakutsetega elus hakkama. Vaimset tasakaalu hoiavad kvaliteetsemad suhted ja paranenud sooritusvõime nii trennis kui seksuaalsuhetes.

Alikas: Tervise Arengu Instituut

Samal teemal

täna
KAS TUNNED, ET VAJAD ALKOHOLI? 4 kindlat märki, et sul on juba joomisega probleem
30.09.2021
KAS SU ABIKAASA JOOB LIIGA PALJU? Kui su kodus juhtuvad sellised lood, on tõesti põhjust muretseda
21.07.2021
LÄHEDANE JOOB? Mis teda aitab, aga mis teeb asja veel hullemaks?
30.06.2021
PATOLOOG KÕNELEB: viis asja, mida lahkamine paljastab sinu elustiili kohta