Uudised

Terviseameti uus peadirektor: maski kandmine avalikus ruumis peab saama normiks 

Toimetas Keit Paju, 6. oktoober 2020 22:52
Terviseameti uus peadirektor Üllar LannoFoto: Erki Pärnaku
Terviseameti uus peadirektor Üllar Lanno tõdes saates “Esimene stuudio”, et kevadine riigi lukku panek eriolukorra kehtestamisega tõi pigem kahju kui kasu, kuid selleks, et olukord taas selleni ei eskaleeruks, peab avalikes siseruumides maski kandmine saama normiks. 

“Kevadine lukkupanek näitas väga selgelt ära, et ta tõi erinevatest aspektidest kõigile ühiskonnagruppidele ja majandustegevuse harudele korraliku kahju,” nentis Lanno.

Eestis ei ole maski kandmine avalikes kohtades populaarne, kuid Lanno hinnangul peaks riski maandamiseks siseruumides maski kandma, kuna siseruumides levib nakkus inimeselt inimesele kiiremini.

“See on üks tõekspidamine, mille osas Eesti inimene peab ennast muutma. Ja maski kandmine peab muutuma selles mõttes normiks, et ta on sul taskus, ta on sul kaasas, ja sa paned ta sellel hetkel ette, kui sa tunned, et nakkusoht sinu suhtes on kõige kõrgem,” märkis ta.

Samal teemal

06.10.2020
Arkadi Popov koroonaviiruse levikust: tekib tunne, et meil võib käes olla jäämäe tipp
06.10.2020
Terviseametit juhtinud Härma: „Kui päevas lisandub 50 või 100 uut juhtu, ei saa minna endast välja ja arvata, et kohe hakkab inimesi surema.“
05.10.2020
SUUR KOROONAKAART: euroliidus kasvab vaikselt, aga kindlalt nakatumise kõrval ka suremus