Uudised

SEE ON NÜÜD SOOME KOROONAPEALINN: kahe nädalaga sajad nakatunud! 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 8. oktoober 2020, 10:14
Arvatakse, et nakatumiste järsk tõus Vaasas sai alguse septembri lõpus korraldatud rebastepidudest, pärast mida jätkati pidutsemist linna meelelahutuskohtades. (Pilt on illustratiivne)Foto: Vida Press
Paari nädalaga on Vaasa linnas nakatumiste arv järsult tõusnud, mistõttu seda peetakse nüüd Soome koroonapealinnaks, kirjutab Yle uudisteportaal. Karantiinis on tuhandeid inimesi.

Uudisteportaal kirjutab, et nakatunud võisid käia koolis, ööklubides ja trennisaalides nädala, enne kui tuvastati esimene nakatunu. Vaasas on olukord kiiresti halvaks muutunud just noorte täiskasvanute seas, kellest suurem osa on õppurid.

Sügise algus oli Vaasas ja selle ümbruses suhteliselt rahulik. Näiteks 9. septembril läks Vaasa ülikool paariks nädalaks distantsõppele, sest tuvastati üks nakatunu. Kaks nakatunut tuvastati ka kohalikus keskhaiglas.

Arvatakse, et nakatumiste järsk tõus sai alguse septembri lõpus korraldatud rebastepidudest, pärast mida jätkati pidutsemist linna meelelahutuskohtades. Tõenäoliselt liikus pidustustel viirusekandjaid.

Näiteks tudengite ühes lemmikpeopaigas, ööklubis Fontana käis mitmel korral inimesi, kellel tuvastati hiljem koroonaviirus.

Septembri viimastel päevadel liikusid õppurid aktiivselt kümnetes kohtades: restoranides, trennisaalides ja loomulikult kõrg- ja ametikoolides. Aga see tuli ilmseks alles hiljem, kui hakati kindlaks tegema nakatumisahelaid.

30. septembril tuvastatigi esimene inimene, kelle nakatumine seostus eelnenud nädala pidustustega. Nakatunute arv hakkas kiiresti tõusma, päevas lisandub uusi nakatunuid kümnete kaupa.

Eilse seisuga lisandus 41 uut nakatumist ja nakatunuid on nüüd kokku 334. Kahe nädalaga lisandus 235 nakatunut!

Nakatumismäär tõuseb päev päevalt: Vaasas oli eilse seisuga 330 nakatunut 100 000 inimese kohta, samas kui näiteks Helsingis on see 89.

Samal teemal

8. oktoober 2020, 06:00
KOROONA RÄSIB VAIMSET TERVIST. Psühhoterapeut: hoidke füüsilist, mitte psühholoogilist distantsi!
7. oktoober 2020, 10:31
SÜNGE ENNUSTUS USAle: aasta lõpuks võib koroona tõttu surra ligi 3000 inimest päevas
4. oktoober 2020, 13:00
Kardioloog Margus Viigimaa: südamehaigetele on koroonaviirus eriti ohtlik
2. oktoober 2020, 10:09
VIIRUS LEVIB PERERINGIS! Irja Lutsar: inimesed peaksid mõtlema, kuidas vältida pereliikmete nakatamist