Hea nõu

PÖÖRA AEGA TAGASI! 9 nippi, kuidas püsida oma vanusest noorem 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 16. oktoober 2020 07:00
Õpi kogu aeg midagi uut - see aitab püsida noorenaFoto: Vida Press
Kuidas paista ja tunda oma vanusest nooremana? Kindlasti pole abi, kui naine paneb endale tublisti meiki peale. Siin on mõned nõuanded, mis aitavad päriselt ennast nooremana tunda – nii kehalt kui vaimult. 

Veeda aega sõpradega

Sõbrad mõjuvad hingele hästi. Hoia nendega ühendust! Sõprade olemasolu võib avaldada su elueale palju suuremat mõju kui see, kus sa töötad või kas sul on partner.

Foto: Pixabay

Tee midagi loomingulist

Tegele mõne kunstialaga, ja sa oled õnnelikum, mõtled terasemalt ning sinu elukvaliteet on parem. Kui sul tekib mõte, mida võiksid teha, siis hakka kohe tegutsema! Laula, joonista, maali või tee midagi muud meelepärast.

Foto: Pixabay

Kasuta vähem meiki

Võimalik, et kasutad seda liiga palju. Uuringud näitavad, et naised ülehindavad sageli, kui palju meiki nad vajavad, eriti kui nad tahavad kellelegi meeldida. Liiga palju meiki võib jätta sinust mulje, et üritad meeleheitlikult oma vanust varjata.

Foto: Pixabay

Sa ei poea hakkama tegelema mingi uue spordialaga. Aitab ka see, kui teed aiatöid või jalutad koduümbruses. Igal nädalal peaksid liikuma vähemalt 150 minutit, mis teeb viiel päeval nädalas pool tundi – see on südamele väga kasulik. Hea, kui teed vahepeal ka mõned jõuharjutused.

Liikumine parandab enesetunnet, näed välja parem ja oled ka terasem. Liikumine aitab ennetada ka diabeeti, kõrget vererõhku ja südamehaigusi. Aga kui alustad mõne uue alaga, on kasulik lasta end arstil üle vaadata.

Foto: Pixabay

Kasuta päiksekaitsevahendeid

Päevitus ei tee sind nooremaks. Vastupidi – ultraviolettkiirgus tekitab kortse, naha lõtvumist ja inetuid plekke. Päikesekaitsekreem aitab ennetada ka nahavähki.

Õpi midagi uut

Pane ennast proovile – see aitab ajudel paremas vormis püsida. Kõige parem, kui õpid mõne uue oskuse, mis on seotud su kehaga. Väga hea on näiteks tantsimine: pead liigutama keha ja suhtlema teistega. Aga need on kaks asja, mis hoiavad nii keha kui vaimu noorena.

Foto: Pixabay

Hoolitse oma hammaste eest

Pese korralikult hambaid ja puhasta ka hambavahesid. Kui sa seda ei tee, võivad su hambad muutuda kollaseks ja tekkida igemehaigused. Aga igemehaigused on seotud ka näiteks südamehaigustega.

Ära suitseta

See tekitab kortse, samuti vähki, südame- ja kopsuhaigusi – aga ükski neist ei pane sind tundma ja ka välja paistma nooremana.

Allikas: WebMD

Samal teemal

21.02.2021
KARDIOLOOG LIIGSEST TREENIMISEST: mingist hetkest pole see tervise tugevdamine, vaid piiri kompamine, kus süda ei pea enam vastu
14.12.2020
JÕUDU EI OLE? Vaata, kas su süda on nõrk või laisk!
07.12.2020
KAS SEE ON USSIDEST? Viis põhjust, mis panevad hambaid krigistama
29.11.2020
ÕUDNE, ÕUDNE! Kas ka sina kardad hambaarsti? Jaga oma lugu!