Uudised

Kas koroonadiagnoose saab võltsida?

LUGEJATE LEMMIK 2020! Mis toimub? Kas koroonadiagnoosi eest tõesti makstakse? Mille tõttu need inimesed tegelikult surid? (7)

Sirje Maasikamäe, 31. detsember 2020 09:30
Väga visalt levivad jutud, et koroonasurmasid pannakse rohkem kirja, kui neid tegelikult on, sest keegi saab sellest kasu.Foto: Vida Press

„Kuulsin sõbralt, et kui tema vanaema suri hooldekodus, siis küsiti perelt, kas me võime panna surma põhjuseks Covid-19, sest siis makstakse selle eest 200 eurot.” Sellised jutud levivad praegu hoogsalt nii suust suhu kui ühismeedias. Eestis on koroonaviirus nõudnud 73 inimese elu. Kas see arv võib olla liialdatud?

(Artikkel ilmus esmakordselt 29. oktoobril ja on üks menukamaid Õhtulehe terviselugusid aastal 2020.)

Terviseameti andmetel on koroona nõudnud Eestis 73 inimese elu (28. okt seisuga). Aga väga visalt levivad jutud, et koroonasurmasid pannakse rohkem kirja, kui neid tegelikult on, sest keegi saab sellest kasu. Kuigi nüansid on erinevad – kord on kasusaaja perearst, kord hooldekodu, kord haigla – on sõnumite sisu sama. Koroonadiagnoose pannakse justkui ka neile, kellel on hoopis muu haigus, ka surmapõhjusena. Et saada mingit toetust, näiteks matuseraha, või moonutada statistikat ja näidata, et koroonahaigeid ja -surmasid on meil rohkem kui tegelikult.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.09.2021
PERELIIKMEL ON VIIRUSHAIGUS: tegutse nii, et teised pääseksid nakatumisest!
10.12.2020
ÕDE, KES VÕTAB KOROONAPROOVE: „Mõni on küsinud, kas võib nutta või karjuda, kui testi tehakse. Ikka võib, kuigi vajadust selleks pole!“
08.12.2020
KUIDAS PÜSIDA TERVE? 13 olulist küsimust koroonaviiruse kohta
07.12.2020
EESTI PROFESSOR SELGITAB: kuidas töötavad koroonavaktsiinid ja miks neid peab külmutama?