Hea nõu

DR VASSILJEVI KULLAFOND | Miks kätele-jalgadele tekivad kergesti sinikad? 

Viktor Vassiljev, 29. november 2021 07:00
"Niisama, igaks juhuks südameaspiriini võtta pole mõtet. Nagu ka teisi verevedeldajaid," kinnitab dr Viktor Vassiljev.Foto: Robin Roots

„Mul on viimasel ajal hakanud tekkima sinikaid kätel-jalgadel. Nii kui ennast kergelt vastu mööblit ära löön, kohe sinikas järel. Tuttavad juba küsivad, kas mees peksab või milles asi. Ei peksa ta midagi, tervisel pole ka häda, üksvahe oli südame ja vererõhuga probleeme, aga see asi on nüüd korras, võtan ainult südameaspiriini ja muud ei midagi.” 

Väga võimalik, et südameaspiriinis ongi asi. Seda soovitatakse kõigile, asja pärast ja asjata, kuigi pole sugugi mitte ohutu ravim. Aspiriin ehk atsetüülsalitsüülhape on palavikulangetaja ja valuvaigisti, südamehaiguste puhul aga kasutatakse sellepärast, et vähendab verehüübivust ja seega veresoonte ummistumise ohtu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.01.2022
DR VASSILJEVI KULLAFOND | Kas see on ohtlik, kui nahale tekivad pruunid laigud ja punased täpikesed?
30.11.2021
DR VASSILJEVI KULLAFOND | Mida teha, kui varbaküüned on hukas: paksud, pruunid ja kihilised?
25.10.2021
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Miks hommikul ärgates käib pea ringi?
09.12.2020
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kas külmakartlikkuse taga on mingi haigus?