Uudised

Martin Kadai koroonapiirangutest: koolide laussulgemist ei saa õigeks pidada 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 5. november 2020 10:10
"Koolid peaksid avatumaks jääma, sest õpilased pole riskirühmas," arvab Martin Kadai, endine terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja. Foto: Rauno Vahtre
Endine terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai ütles, et vaatamata kasvanud koroonanumbritele peaksid koolid avatuks jääma ja distantsõppele mitte üle minema, vahendab ERRi uudisteportaal.

"Koolid peaksid avatumaks jääma, sest õpilased pole riskirühmas. Kui õpetaja haigestub, siis see klass või see osa koolist peaks minema distantsõppele, aga koolide laussulgemist ei saa õigeks pidada. Distantsõpe ei pruugi ka olla selle tasemega, mis füüsiline õpe ja sellest kannatavad lapsed," sõnas Kadai Vikerraadio saates Uudis+.

Kadai lisas, et teatud piirangud on kasvanud koroonanumbrite valguses asjakohased, aga need tuleks sihitada sinna, kus on kõige suurem probleem ja risk haiglaravi vajavate inimeste arvu kasvule.

Artikli täisteks ERRi uudisteportaalis.

Samal teemal

31.12.2020
LUGEJATE LEMMIK 2020! Mis toimub? Kas koroonadiagnoosi eest tõesti makstakse? Mille tõttu need inimesed tegelikult surid?
04.11.2020
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Miks Eestis võetakse koroonaproov ninast?
27.10.2020
MEES, KES TÖÖTAB KIIRABIS ÕENA: kunagi ei tea, mis ees ootab ja millisesse olukorda võid sattuda
20.10.2020
USA EKSPERT HOIATAB: tulemas on pandeemia süngeimad nädalad