Hea nõu

DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kas pruunikad ringid silmade ümber on maksahaigusest? 

Viktor Vassiljev, 16. november 2020 07:44
"Tumedamaks võivad silmaümbrused muutuda üleväsimuse, magamatuse ja ka ükskõik missuguse organismi kurnava tervisehäire puhul, " selgitab dr Vassiljev. Foto: Robin Roots
“Olen 57aastane naisterahvas ja mul on pruunikad ringid silmade ümber. Ise poleks eriti tähele pannudki, aga tuttavad küsivad, kas on see mul maksa- või neeruhaigusest? Ise küll mingit haigust endal ei tunne, kas pean nüüd tõesti uuringutele minema?”

Ei usu, et oleks muretsemiseks otsest põhjust, sest nii maksa- kui ka neeruhaigustel on omad sümptomid, mis annavad kindlasti tunda tükk aega enne nahamuutuste väljakujunemist, pealegi on värvimuutus silmade ümber kõigest üks võimalikest kõrvalnähtudest.

Tumedamaks võivad silmaümbrused muutuda üleväsimuse, magamatuse ja ka ükskõik missuguse organismi kurnava tervisehäire puhul. Pruunikaks teevad silmaümbruse naha ealised muutused, sest just silmade ümber on nahk kõige õrnem ja väiksed kurrukesed, mida ehk palja silmaga ei näegi, teevad naha tumedamaks.

Soovitus oleks järgmine: rahustuseks perearsti juures kontrollis käia ja kõige lihtsamad analüüsid teha. Kui need on korras, siis pöörduge kosmeetiku poole, kes peaks antud juhul olema kõige õigem spetsialist.

Samal teemal

01.08.2021
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kuidas suhtuda noore mehe ütlemisse, et tema on alkohoolik ja vajab abi?
15.07.2021
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Miks peas kumiseb?
11.11.2020
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kui kiiresti võib uute liigestega joosta?
08.11.2020
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mida teha, kui liigesed valutavad juba pikemat aega?