Uudised

Nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta on 253,5 

Ööpäevaga lisandus 364 positiivset koroonatesti, suri üks inimene (3)

Toimetas Triinu Laan , täna, 10:59
Foto: Tiina Kõrtsini
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6856 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 364 ehk 5,3% testide koguarvust.

Haiglas on 119 patsienti, kellest kümme on juhitaval hingamisel ning 15 on intensiivravil.  Ööpäeva jooksul suri üks inimene. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 87 inimese elu.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 199 inimesel.

Ida-Virumaale lisandus 75 uut ning Tartumaale lisandus 28 uut positiivset testitulemust. Lääne-Virumaale lisandus 12 ning Pärnumaale 11 uut nakatunut. Põlvamaale lisandus kuus, Viljandimaale viis nakatunut ja Järvamaale lisandus neli uut nakatunut. Jõgeva-, Valga-, Võru- ja Raplamaale lisandus kolm uut nakatunut.

Läänemaale lisandus kaks uut positiivset ning Saaremaale lisandus juurde üks uus viirusekandja.

Üheksal positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 253,5 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 4,8%.

Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata SIIT.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 192 704 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 453 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 271.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Lisaks on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta jne.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Samal teemal

täna, 09:35
KOOLIDES ON ALANUD HAIGUSTELAINE: õed soovitavad, kuidas pidurdada koroonaviiruse levikut
eile, 22:27
Lasteaedades on lapsed sel koroonasügisel varasemast tervemad
eile, 16:27
Terviseamet: noorte seas on koroonaga nakatumine hüppeliselt kasvanud
eile, 14:28
Kuusalu kooli töötajal leiti koroona, lapsed saadeti keset päeva koju