Hea nõu

DR VASSILJEVI KULLAFOND | Mida teha, kui varbaküüned on hukas: paksud, pruunid ja kihilised?  

Viktor Vassiljev, 17. november 2020 05:00
"Eks need küüned aastatega ikka muutuvad, paksemaks ja tuhmimaks, aga kui lausa kihistuvad, siis peaks nad ikka nahaarstile ette näitama," arvab dr Viktor Vassiljev.Foto: Robin Roots

Küüned küll valu ei tunne, kuid on mure nendega suurem või väiksem, kes oskaks mõõta. Mida teha, kui küüned on muutunud koledaks: paksuks, kihiliseks, pruuniks või lausa siniseks? Millal võiks kahtlustada jalaseent ja kas selle ravimisel on ka mõtet, selgitab dr Viktor Vassiljev.

Mul on varbaküüned hukas paksud, kihilised ja krobelised. Mitte kõik, vaid ainult kaks, teised näevad välja enam-vähem korralikud, kuigi ka mitte sellised, nagu olid vanasti. Kas olen tõesti kuskilt paha seenehaiguse külge saanud? Selle ravi pidi olema kallis ja mõttetu, aga kas saan ehk koduste vahenditega midagi ette võtta?

Mis ta nüüd paha – küüneseen on haigus nagu iga teine. Paha on haigus, mis pahal teel saadud, aga seen võib külge hakata ka täiesti korralike inimeste pool käies ja viisakalt käitudes, piisab sellest, kui külalistele määratud sussid jalga torgata. Mis on sama tark kui külalistele ettenähtud hambaharja kasutamine.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.11.2020
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kas pruunikad ringid silmade ümber on maksahaigusest?
11.11.2020
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kui kiiresti võib uute liigestega joosta?
10.11.2020
DR VASSILJEVI KULLAFOND | Mida teha, kui õlg valutab juba mitu kuud ja ükski rohi ei aita?
08.11.2020
DR VASSILJEVI NÕUANNE | Mida teha, kui liigesed valutavad juba pikemat aega?