Uudised

Terviseamet võttis kasutusele SMS-teavitused ja kõneroboti kõned.

KAS SEE ON NORMAALNE? Mulle helistati alles mitu päeva hiljem, et olen koroonahaige lähikontaktne! 

Sirje Maasikamäe, 17. november 2020 10:25
Pilt on illustratiivne. Foto: Vida Press

Ühel hommikul teatas sõber Laurile, et tal on diagnoositud koroonahaigus. Terviseametilt aga tuli Laurile alles paar päeva hiljem teade, et ta on koroonahaige lähikontaktne. „Kui sõber poleks mulle ise midagi teada andnud, siis oleks ma veel terve reede ja laupäeva võinud käia tööl, peol, spaas või kus iganes,“ imestab Lauri. Terviseamet kinnitab, et lähikontaktsete teavitamine võib praegu tõesti viibida.

„Mida rohkem ma sellele mõtlen, seda nukramaks terviseameti suutmatus teeb,“ kurdab mees, meenutades sündmuste käiku. Miks teda teavitati nii hilja?

10. novembri õhtul istus Lauri sõbraga kõrvuti kolm tundi. Järgmisel päeval aga tundis sõber tugevat pea- ja lihasvalu. Koroonakahtlus osutuski tõeks: 13. novembri hommikul sai sõber teada positiivse tulemuse. „Terviseamet tegi talle väga lühikese ja konkreetse kõne. Sõber helistas kohe ka mulle ja vajutas Hoia äpis nuppu, et ta on nüüd koroonapositiivne. Järgmisel päeval helistati sõbrale terviseametist ja uuriti, kes olid ta lähikontaktsed.“

 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.12.2020
LUGEJATE LEMMIK 2020! Mis toimub? Kas koroonadiagnoosi eest tõesti makstakse? Mille tõttu need inimesed tegelikult surid?
20.11.2020
Ööpäevaga lisandus 364 positiivset koroonatesti, suri üks inimene
17.11.2020
Perearst Madis Veskimägi on mures: küsisin, miks te ei kanna maske? Selle peale kehitati õlgu
17.11.2020
TERVISEAMETIL NAPIB TÖÖKÄSI: appi on võetud robot