Uudised

TERVISEAMETIL NAPIB TÖÖKÄSI: appi on võetud robot 

Ohtuleht.ee, 17. november 2020 14:44
Foto: Reigo Teervalt
Terviseameti jälgimisel olevast enam kui 20 000 inimesest ligi 13 500 asub Põhja-Eestis. Nende lähikontaktsete teavitamiseks kasutab terviseameti Põhja regionaalosakond SMS-teavitust ja kõneroboti kõnet.

Terviseameti hädaolukorra staabi juhi Ragnar Vaiknemetsa sõnul toob nakkusjuhtude ja lähikontaktsete pidev kasv paratamatult kaasa languse suhtlemise kvaliteedis. „Nakkushaiguse ohjamisel on oluline võimalikult kiiresti läbi viia epidemioloogiline uuring, selgitada välja lähikontaktsed ning anda praktilisi nõuandeid isolatsioonis püsimiseks,“ ütles Vaiknemets. „Tehnoloogilised lahendused ei suuda kahjuks veel niipea inimkontaktiga võrreldavat kvaliteeti pakkuda.“

Samal teemal

Terviseamet otsib lahendusi lisaressursi leidmiseks. Avalikkusele koroonadetektiividena tuntud inspektorite töö tegemiseks on vajalik nii hea suhtlemisoskus kui teadmised nakkushaigustest ja nende ennetamisest.

Võimalike abidetektiividena tulevad kõne alla ka praegu inimestega suhtlevad professionaalid. Ragnar Vaiknemetsa sõnul peetakse läbirääkimisi mitme võimaliku koostööpartneriga, sest saabuva talve jooksul tuleb valmis olla nakatumisnäitajate jätkuvaks tõusuks. „Inimeste nõustamine peab jätkuma ka siis, kui haigestumine tänasega võrreldes kasvab.“

Terviseamet kutsub inimesi üles haigena kodus püsima, avalikes siseruumides ja ühistranspordis maski kandma ning distantsi hoidma. „Meie töökoormus sõltub otseselt viiruse levikust, viimane sõltub aga inimeste käitumisest. Seega oleme vastutustundlikud ja hoiame Eesti elu avatuna,“ ütles Vaiknemets.

Terviseametis töötab ligi 40 inimest, kelle ülesanne on suhelda koroonaviirusega nakatunute ja nende lähikontaktsetega.