Pilt on illustratiivne.Foto: Vida Press
Toimetas Sirje Maasikamäe 6. detsember 2020 09:00
Kent Östlingi on hakatud nimetama Rootsi kõige haigemaks koroonapatsiendiks, kes on terveks saanud. 47aastane mees oli 61 päeva hingamisaparaadi all ja 12 tunni kaugusel surmast. „Ma ei suuda enam tuletõrjujana päästa inimesi, kuid loodetavasti võin päästa kellegi, rääkides oma kogemusest,” kõneles surmasuus olnud mees Yle uudisteportaalis.

Kent Östlingi on hakatud nimetama Rootsi kõige haigemaks koroonapatsiendiks, kes on terveks saanud. Mees oli 61 päeva hingamisaparaadi all ja 12 tunni kaugusel surmast. „Ma ei suuda enam tuletõrjujana päästa inimesi, kuid loodetavasti võin päästa kellegi, rääkides oma kogemusest,” kõneles surmasuus olnud mees Yle uudisteportaalis.

Kui Kent istub köögilaua taga, kostavad elutoast 6- ja 8- aastaste laste rõõmsad kilked. „Laste häälte kuulmine on parim, mida ma tean,” ütleb mees, kes arvas, et ei näe neid enam kunagi.

Selline võimalus polnudki kuigi kaugel. Oli hetk, kui arstid arvasid, et Kentil on jäänud elada veel vaid 12 tundi. Kent oli 61 päeva hingamisaparaadi all, neist 35 päeva kasutati erilist ECMO-aparaati.

 

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon