Uudised

Arkadi Popov koputas maskivastaste südamele: ei tohi niimoodi mõelda, et las vanemad inimesed kannatavad ja surevad (13)

Toimetas Hindrek Pärg, 25. november 2020 13:42
Arkadi PopovFoto: Stanislav Moshkov
Kuigi maskinõue praegu Eestis valitsevas koroonaviiruse leviku olukorras võib tunduda mõnevõrra ahistav, soovitab terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht Arkadi Popov maskivastastel mõelda veidi enam neile inimestele, kelle elu ja tervist viiruse leviku tõkestamine kaitseb.

Kui ühel kaalukausil on maskid, siis teisel on vanemate inimeste elu ja tervis, samuti nende elu ja tervis, kellel on igasugu kaasuvad haigused, kes kuuluvad riskigruppi ning sellega peaks ülejäänud inimesed arvestama, märkis Popov "Vikerhommikus", vahendab ERR-i uudisteportaal

Samal teemal

"Me jõuliselt liigume sinna, kus epideemia progresseerub ja samal ajal ma näen, et on olemas teatud inimeste grupid, mis üsna aktiivselt avaldavad oma meelt selles osas. Ma saan aru, et inimestel on tunne, et ahistatakse natuke ja vabadust piiratakse, aga mina kutsun inimesi mõtlema rohkem teiste peale ja eelkõige vanemate inimeste peale, kes kannatavad kõige rohkem selle viiruse tõttu," rääkis Popov.

"Ei tohi mõelda niimoodi, et las vanemad inimesed kannatavad ja surevad, minu jaoks on see vastuvõetamatu ja pole absoluutselt aktsepteeritav kaasaegses maailmas."

Popov rõhutas, et võitlus koroonaviirusega vajab praegu solidaarsust. "Et me ei killustuks, et me ikkagi pingutaks veel kaks, võib-olla kolm kuud. Suurema tõenäosusega see kõige tõsisem periood, mis meid ees ootab, kaasa arvatud jõulud ja muude hooajaliste viiruste tulek, on see periood, mil me peame kõik avaldama ühtset vastupanu pandeemiale. Midagi teha ei ole."

Samal teemal

28.10.2020
Ööpäevaga lisandus 376 koroonapositiivset, haiglaravi vajab 180 patsienti. Suri viis inimest
25.10.2020
Peadirektor Lanno: doktor Popovi lahkumine on terviseametile kaotus
25.10.2020
VIDEO | Terviseameti pressikonverents: nädala pärast on haiglaravil 50–100 inimest tänasest rohkem
24.10.2020
Sass Henno maskivastastele: kui arsti vajad, ei aita debiilsete vandenõuteooriate seinal jagamine