Uudised

Esimene koroonatest oli negatiivne, aga paari päeva pärast oli naine haige. 

KOROONA KURNAB KA NOORI! 33aastane naine: päevad möödusid nagu deliiriumis, jõud on täiesti kadunud (4)

Sirje Maasikamäe, 26. november 2020 09:48
Covid-19 tekitas meeletut peavalu. (Pilt on illustratiivne)Foto: Vida Press

Paar aastat tagasi käis Siret Everestil matkamas, aga kui ta üritas nüüd teha paarisajameetrise ringi kodukülas, jaksas ta vaevu tossud jalga panna. Mitu nädalat koroonat võttis sportlikult naiselt kogu jõu. Mul oli tunne, nagu keegi rebiks lihaseid ja väänaks luid, valu ei läinud ära üheski asendis,” kirjeldab ta haiguse halvemaid päevi.

Siret on üle keskmise terviseteadlik, jookseb (täpsemalt jooksis!) vabalt 10 km ja üks tema sportlikest hobidest on kõrgmäestikus ronimine ja matkamine. Everestil ronis ta 5600 m kõrgusele. Ta oli kindel, et kui ta saabki koroona külge, siis põeb kergelt. „Mõtlesin, et äkki olen lausa üks õnnelikest asümptomaatilistest – valesti arvasin!” tõdeb praeguseks kolm nädalat haiguslehel olnud naine. Tööd teha ta ei jaksa, kõndides jagub võhma lühikeseks maaks.

Nüüd saan paremini aru väljendist, et oleks nagu bussi alla jäänud,” meenutab ta päevi, mis möödusid meeletu migreeni, kõrge palaviku, luu- ja lihasvaludega.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.12.2020
LUGEJATE LEMMIK 2020! Mis toimub? Kas koroonadiagnoosi eest tõesti makstakse? Mille tõttu need inimesed tegelikult surid?
20.12.2020
Teadusuuringud ja loomulikud eksperimendid. Arst: mida pole maskide kohta seni räägitud?
04.12.2020
Ööpäevaga lisandus 470 koroonanakatunut, suri kaks inimest
02.12.2020
VÕITJAD TEADA! Perearstid kuulutasid välja aasta tegija ja aasta ämbri