Uudised

VIDEO | Tallinna haiglad tõmbavad ravitegevust koroona tõttu koomale (6)

Toimetas Annika Erg, 27. november 2020 21:56
PERHFoto: Asso Pikk
Koroonamudeli koostanud teadlaste paari nädala eest avaldatud prognoosid näivad saavat tõeks ja lähiajal kasvab märkimisväärselt haiglaravi vajavate koroonapatsientide arv. Nii Põhja-Eesti regionaalhaigla kui ka Ida-Tallinna keskhaigla tõmbavad oma ravitegevust koomale, et loovutada osa oma vooditest koroonahaigetele.

Novembri alguses hoiatasid teadlased Krista Fischer ja Mario Kadastik, et kui Eestis käitumist ei muudeta vajab jõuludeks haiglaravi 500 koroonapatsienti, vahendas ERRi uudisteportaal „Aktuaalset kaamerat“.

„Meil nüüd COVID-osakond, mille me avame esmaspäevast. See tuleb 26-kohaline ja kui me arvestame sellega, et COVID-patsient vajab kaks korda rohkem meditsiinipersonali, siis see tähendab meile ka väga korralikku võimestamist ja siin me tõepoolest veidi plaanilist ravi peame piirama siseprofiili pool,“ rääkis Põhja-Eesti regionaalhaigla juht Agris Peedu.

Vaata lähemalt „Aktuaalse kaamera“ videost!

Samal teemal

28.11.2020
Ööpäevaga lisandus 376 koroonapositiivset, haiglaravi vajab 180 patsienti. Suri viis inimest
27.11.2020
EESTI PROFESSOR SOOVITAB: kasutage kõiki võimalikke vahendeid viiruse leviku takistamiseks!
26.11.2020
VIDEO | Tanel Kiik: kui koroonaviirusega nakatumine kasvab, on võimalikud laussulgemised, lauskeelamised, lauspiiramised