Uudised

ÕDE, KES VÕTAB KOROONAPROOVE: „Mõni on küsinud, kas võib nutta või karjuda, kui testi tehakse. Ikka võib, kuigi vajadust selleks pole!“ (3)

Sirje Maasikamäe, 10. detsember 2020 08:00
"Teeb südame soojaks, kui meid märgatakse ja kiidetakse,” üteb koroona testimispunktis töötav Annika Härmits. Foto: Tiina Kõrtsini
Kevadel, kui koolid läksid distantsõppele, ei tahtnud koolis õena töötanud Annika Härmits jääda koju ja läks tööle koroona testimispunkti. „Sain oma oskusi rakendada seal, kus neid sel hetkel kõige enam vajati,” ütleb staažikas õde. Nüüd, kui viirus levib uue hooga, võtab ta taas koroonaproove.

Võib-olla on isegi imelik küsida, miks aastaid õeametit pidanud naine otsustas kevadise koroonakriisi ajal minna tööle koroona testimispunkti. „Õdede üks olulisi omadusi on teistest inimestest hoolimine ja soov abivajajaid aidata. Nii on ka minul suur soov Eesti inimesi aidata,” põhjendab  30aastase staažiga kooliõde Härmits.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.03.2021
Vaktsiin vallandas noorel naisel raske haiguse: „Miks just mina? Miks toodi selline vaktsiin turule?“
31.11.2020
LUGEJATE LEMMIK 2020! Mis toimub? Kas koroonadiagnoosi eest tõesti makstakse? Mille tõttu need inimesed tegelikult surid?
11.11.2020
KAS SEE ON NORMAALNE? Arst selgitab, miks nina hakkab õues vett jooksma
10.11.2020
HAIGEID ON PALJU! Perearsti nõuandetelefon annab nüüd iga päev saatekirju koroonatestile