Uudised

Ööpäevaga lisandus 344 koroonapositiivset, suri üks inimene (12)

Toimetas Hindrek Pärg, 13. detsember 2020 10:36
Foto: Robin Roots
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3535 koroonaviiruse testi, millest positiivseks osutus 344 ehk 9,7% koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 212 inimesel. Harjumaa uutest juhtumitest 162 on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 72 ning Pärnumaale 15 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Tartumaale lisandus üheksa uut positiivset testi tulemust ja Lääne-Virumaale kaheksa. Järva-, Rapla- ja Võrumaale lisandus viis uut nakatunut.  Põlvamaale lisandus kolm ja Läänemaale kaks uut koroonapositiivset. Hiiu-, Saare-, Valga- ja Viljandimaale lisandus üks uus nakatunu. Neljal positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 452,08 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 8,6%.

Terviseameti jälgimisel on üle 28 000 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 17 300 inimese, kellest 3 216 on nakatunud.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 5 900 inimese, kellest nakatunud on 1552.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 4 000 inimese, kellest 727 on nakatunud.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 1 020 inimese, kellest 220 on nakatunud.

Haiglaravi vajab 286 inimest

Ööpäeva jooksul suri üks koroonaviirusega nakatunud inimene – 90aastane naine. Kokku on Eestis surnud 149 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 988 COVID-19 haigusjuhtumit 968 inimesega.

13. detsembri seisuga on tervenenud 10 686 inimest. Neist 8 124 inimese (76,0%) haigusjuhtum on lõpetatud, 2 562 inimese (24,0%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud ligi 545 000 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 18 055 (3,3% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata SIIT

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Vähendame kontaktide arvu, katkestame nakkusahelad

Eesti meditsiinisüsteemi ähvardab ülekoormus. Meie eesmärk on peatada viiruse leviku kasv ja püüda olukorda säilitada, et seejärel saavutada nakatunute arvus langustrendi.

Seetõttu peab jõule ja aastavahetust tähistama tänavu ohutult – tähista jõule vaid lähimate pereliikmetega. Enne lähedastega kohtumist veendu, et kõik on terved. Jõule tähistades hoia mõõdukat distantsi ka pereliikmetega.

Haigusel on peiteaeg , seega vähenda igasuguseid lähikontakte juba praegu, et vältida võimalikku nakatumist – selleks, et saaksid jõuludel olla koos perega. Mõtle enne välja minekut oma käigud läbi.

Võimalusel kasuta asjaajamistel e-kanaleid. Jõuluostude tegemisel ajasta need aegadel, mil kauplustes on vähem rahvast. Kontaktivabalt saab oste teha internetis.