Hea nõu

DR VASSILJEVI NÕUANNE | Peenisega juhtus trauma ja õrn koht on nüüd lilla – kas peaksin muretsema? (2)

Viktor Vassiljev , 19. detsember 2020 14:00
"Nagu näha, tasub kärude ja värkidega olla ettevaatlik," soovitab dr Viktor Vassiljev.Foto: Robin Roots
"Kukkusin tööd tehes meheauga käru otsa, väljapaistvaid vigastusi suguelunditel polnud, järgmisel päeval olid aga munandid lillad ja üsna paistes. Kas peaks muretsema ja pöörduma mingi kindla arsti poole?"

Põhimõtteliselt peaks see olema tööõnnetus, kui just tahate vormistada – tekib muidugi seletamist, millega tööd tehakse. Aga muidu on sinikas nagu sinikas ikka. Suurt vahet pole, on see silma all või mujal piirkonnas. Ja nii, nagu igasuguse trauma puhul, kui paistetus nädala pärast ei kao ja valu kestab, siis pole parata, tulebki ette näidata.

Sest seal õrnas kohas on mitmeid veresooni ja muud vajalikku, tavaliselt saavad viga veenid, mis võib põhjustada püsiva veenilaiendi, vahel ka üsna suure ja valuliku. Kindel spetsialist on antud juhul meestearst ehk androloog, ka uroloog, aga perearstile pääseb muidugi kiiremini ja esmaseülevaatuse ning probleemi tuvastamisega saab ta kenasti hakkama.

Niikaua kui kiri vastatud ja lehes ilmunud, on lilla kindlasti juba läinud pruuniks, siis kollaseks ja lõpuks ära kadunud, nii et jõuludeni seda ilu ei jätku. Mis ei tähenda, et peaks üritust kordama. Nagu näha, tasub kärude ja värkidega olla ettevaatlik.