Meeled

PÜHAD AJAVAD RIIDU: kuidas tülitseda nii, et see ei lõpeks lahutusega? 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 2. aprill 2021 13:00
Foto: Vida Press
Pühadeajal võitlevad paljud paarid suure stressiga, kuid viimane aasta on pannud suhted erilise surve alla.  Kuidas tülitseda nii, et see ei teeks suhtele pöördumatut kahju või ei ajaks lausa lahku? Kõigepealt on oluline mõista, kuidas teil on kombeks omavahel tülitseda.

Vaata, missugune neist stiilidest on teile kõige omasem, kuid arvesta, et ükskõik misugune see on  –  just pühadeajal on kerge riidu minna. Lisa siia veel ärevus, mida põhjustab koroonapandeemia – kõik see panebki suhted proovile.

Tänavu on eriti oluline jälgida, et ei tekiks asjatut riidu. Tuleb teha omavahel koostööd, et lahendada probleemid ja olla õnnelik!

KINDLAMEELSED

Samal teemal

Te jääte eriarvamusi lahendades üsna rahulikuks ja teete koostööd, et probleemid lahendada. Sina ja su partner olete rahulikud ja kontrollite oma emotsioone, te mõistate ja tunnustate teineteise tundeid, olete avatud kompromissidele ja püüate teadlikult leida lahendusi, mis rahuldaksid mõlemat.

Murekoht. Kui pinge kasvab väga suureks, võivad sellised paarid minna vältimise teed, et jääda iga hinna eest rahulikuks. Aga tulemuseks võib olla hoopis aina kuhjuv pahameel.

Kui see iseloomustab teie olukorda, siis on aeg maha istuda ja suhelda. On oluline teada anda, et te armastate teineteist ega taha haiget teha. Aus ja avatud arutelu on oluline, et lahendada erimeelsused ja et säiliks omavaheline side. Alustage ausat, südamlikku vestlust!

KIRGLIKUD

Lahendate konflikte kirglike vaidlustega. Teile on omased sagedased riiud, te vaidlete, aga ka lepite kirglikult. Te austate teineteist isegi siis, kui riidlete, te väärtustate teineteist kui võrdseid isiksusi ja töötate selle nimel, et lahendada erimeelsused.

Murekoht. Seda tüüpi paarid võivad olla probleemide ees, kui nad ületavad piire, ei arvesta teineteise tundlikkusega ja teevad haiget. Võtke see teemaks n-ö rahulikumatel aegadel ja arutage, kas teie riiud pole tekitanud korvamatut emotsionaalset kahju. Kui see on tõesti juhtunud, siis arutage, kuidas seda edaspidi vältida.

Teie suhe kuulub sellesse tüüpi, kui te üritate erimeelsusi võimalikult vähendada ja vältida tülitsemist. Kui te olete sellised, siis tõenäoliselt te  ignoreerite pidevalt arvamuste erinevust, eriti kui need tunduvad teile leppimatud. Te pisendate ja võtate omaks teineteise erisusi, teil on fookus sarnasustel, mida te väärtustate. Te üritate probleeme lahendada omaette või ootate, et äkki probleem lahendub aja jooksul ise ära.

Murekoht. Sellise suhte puhul on oluline analüüsida, kui suur pinge teie vahel tegelikult valitseb. Kui te väldite probleemidest rääkimist, aga samas tunnistate pingeid, siis leidke võimalus, kuidas sellest rääkida. Kui te ei tea, kuidas seda teha, võib kasu olla professionaalsest abist.

VAENLASED

Aga muidugi on olemas ka teineteise suhtes vaenulikud paarid, kes  üritavad teineteisele haiget teha. Nad kritiseerivad teineteist, nende vahel on usaldamatus ja neil on kalduvus vaadata teineteist kui vaenlast.

Kui tunned siin ära enda paarisuhte ja tahad seda päästa, siis on mõisttlik otsida professionaalset abi, et leida, kuidas tervislikult suhelda ja lahendada konfliktid.

Allikas: WebMD