Terviseameti peadirektor Üllar LannoFoto: Martin Ahven
Kadri Kuulpak 29. detsember 2020 13:03
Tervise Arengu instituudi andmete järgi on tänavu novembrikuu seisuga surnud Covid-19 tõttu 108 inimest. Terviseamet räägib aga 213 surnust esmaspäevase seisuga, kirjutas ERRi uudisteportaal teisipäeval. Miks räägivad kaks riigiasutust eri keelt, selgitab terviseameti peadirektor Üllar Lanno.

Lanno räägib, et terviseamet annab igapäevaselt välja statistika nende surmade kohta, mille esitavad haiglad või mis kantakse nakkushaiguste registrisse. Tervise Arengu instituudi (TAI) statistika põhineb aga surmateatisele märgitud surmapõhjustel. „Surma põhjuse määravad arstid ning see märgitakse surmateatisele, mille koostamine võtab aega,“ ütleb Lanno.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (8)

29. detsember 2020 23:00
Tahaks kuulda TA kommentaari kuidas on vöimali, et :"Teisipäeval läbib vaktsiinikoolituse ligi 2500 tervishoiutöötajat. Nende seas on ka Tartu Ülikooli kliinikumi vaktsineerimismeeskond." kui straeegia on juba ammu valimis ja teada on et vaja on ikka iga vaktsiindoosi jaoks ühte väljaötppinud töötajad . mis pärast pead siis keset kuuma jöulukoroonat kokku kutsiuma 2500 med töötajat kui kogunemised on nagu teada keelatud? Ja siis vallandate veel oma PR inimesed kes julgesid sellest plaanid kobiseda. https://www.err.ee/1222264/suurem-meditsiinitootajate-vaktsineerimine-algab-kolmapaeval
Tahaks teada 29. detsember 2020 22:35
Eriti hea on see "Iga poole aasta tagant vaatavad Covid-19 surmapõhjusega inimeste haiguslood üle TAI eksperdid, kes teevadki vajadusel korrektuurid. Terviseamet ei pea mõeldavaks, et vahepealsel ajal surmade kohta statistikat ei väljastataks." Ei tea mitmeks aastaks see hullulehma tõve kätte suremine ette on arvestatud???
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS