Operatsioon aitaks Karlil ja Rasmusel paremini liikuda.Foto: Erakogu
Toimetas Sirje Maasikamäe 8. jaanuar 2021 10:38
6aastane Karl ja 7aastane Rasmus vajavad abi, jõudmaks Saksamaale, Bonni seljaaju-operatsioonile, mille tulemusel peaks Karli liikumisvõime oluliselt paranema ning Rasmus iseseisvalt kõndima hakkama. Poiste pered paluvad abi sõidu- ja elamiskulude tasumisel, milleks kulub kokku 4000 eurot.

Mõlemad vaprad poisid on sündides saanud spastilise tserebraalparalüüsi ehk kahe jäseme halvatuse diagnoosi ning nende liikumine on seetõttu väga piiratud. Rasmus saab liikuda vaid ratastooliga, Karl on jalgade spastilisusest tingitud tasakaalukaotuste tõttu sattunud korduvalt peapõrutustega haiglasse. Mõlemad poisid unistavad jooksmisest või vähemalt koos teiste lastega liikumisest ning on operatsiooni oodanud mitu aastat.

 Arstide hinnangul aitaks poisse selektiivse dorsaalse risotoomia (SDR) operatsioon, mida aga Eestis veel ei tehta. Nüüd on aga Saksamaa spetsialistid Karli ja Rasmuse üle vaadanud ning valmis neid Bonnis opereerima. Operatsiooniga seotud meditsiinilised kulud kannab Eesti Haigekassa, kuid kõik reisi-, majutuse- ning Covid-19 pandeemiaga kaasnevad kulud tuleb tasuda laste peredel ning see ei ole neile jõukohane.

Karli ema kirjutab:

“Karl on üks ääretult nutikas, armas ja vahva poiss, kes käib tavalasteaias ning kellel on palju sõpru. Talle meeldib väga ujuda ja jalgrattaga sõita ning lisaks meeldiks talle teha kõike, mida üks 6aastane laps teha sooviks. Tema sees on suur tahe joosta, puu otsa ronida ja metsas mütata, aga kahjuks ei tule jalad selle suure sooviga hästi kaasa. Kuna jalgades on tugev toonus, siis mõjutab see ka Karli tasakaalu ning seetõttu oleme olnud aasta jooksul paaril korral ka peapõrutustega haiglas.”

Rasmuse ema kirjutab:

“Rasmus on seitsmeaastane hästi rõõmus poiss, kes võidab ruttu kõigi südamed. Ta armastab õues möllata, kuid kahjuks saab ta seda teha ainult neljakäpukil. Kuna tema jalad on nii spastilised, ei saa ta kõndida. Praegu liigub Rasmus ratastooliga ning armastab sõita  ka jalgrattaga, mis on talle kohandatud. Oleme seda operatsiooni oodanud kaua. Ilma operatsioonita läheb spastilisus järjest suuremaks.”

Aitäh, et aitate meil aidata!

Karli ja Rasmust saab aidata, helistades Lastefondi heategevuslikele telefoninumbritele. Annetussumma lisatakse teie sama kuu telefoniarvele.

helistades 900 5025, annetad 5 eurot

helistades 900 5100, annetad 10 eurot

helistades 900 5500, annetad 50 eurot

või tehes ülekande SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele märksõnaga “Karl ja Rasmus”