Uudised

GRIPP ON KOHAL! Kinnitati esimene A-gripi juhtum (6)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 14. jaanuar 2021 10:33
Foto: Mari Luud
Terviseamet annab teada, et aasta esimesel nädalal kinnitati Pärnumaal üks A-gripi juhtum, kokku on sel hooajal Eestis laboratoorselt kinnitatud kaks gripijuhtu – üks A- ja üks B-gripiviirus.

4. kuni 10. jaanuarini pöördus ägedate respiratoorsete viirusnakkuste tõttu arstide poole 2596 inimest, neist ligi 20% olid lapsed. Kõige enam registreeritud pöördumisi on Ida-Virumaal, Narvas, Tartumaal, Tallinnas ja Pärnumaal.

Samal teemal

Nii Euroopa gripiseire võrgustiku kui WHO andmetel püsib Euroopa Liidus ja mujal maailmas grippi haigestumise intensiivsus jätkuvalt madalal tasemel. Mitmesugused hügieeni- ja füüsilise distantseerimise meetmed koroonaviiruse leviku vähendamiseks on mõjutanud ka gripiviiruse levikut.

Gripi tekitajaks on ortomüksoviiruste (Orthomyxoviridae) sugukonda kuuluvad viirused. Grippi põhjustavad A-, B- ja C-gripiviirused. Pandeemilise potentsiaaliga on ennekõike A-gripi viirused. Haiguse tundemärkideks on kiirelt tõusev kõrge palavik, peavalu, kuiv köha ja/või nohu, väsimus ja nõrkus, lihase- ja liigesevalu. Gripiga võivad kaasneda rasked probleemid nagu kopsupõletik ja krooniliste pulmonaalsete ning kardiovaskulaarsete haiguste ägenemine.

Gripp on äge viiruslik haigus. Gripp levib puhangute, epideemia ja pandeemiana. Kõige enam haigestuvad grippi lapsed. Hospitaliseerimised ja surmajuhtumid on peamiselt eakate, krooniliste haigustega inimeste hulgas.

Samal teemal

14.00.2021
HIRMUTAVATE VANDENÕUTEOORIATE MÕJU: osa tervishoiutöötajaid keeldub vaktsineerimisest
06.00.2021
Kas vaktsineerimine annab meile vabaduse? Arst: vaktsiin pole imeravim
31.11.2020
VIIRUS TAPPIS TEISED TEEMAD! Need on kümme kõige sagedasemat koroonaküsimust aastal 2020!
30.11.2020
LUGEJATE LEMMIK 2020! Eesti biokeemik: peame end kaitsma surmava viirusedoosi eest kõigi võimalike vahenditega!