Uudised

Eestis on kinnitatud kolm gripijuhtu 

Toimetas Triinu Laan, 21. jaanuar 2021 15:41
Foto: Mari Luud
Aasta teisel nädalal kinnitati Ida-Virumaal üks B-gripi juhtum. Kokku on sellel hooajal Eestis laboratoorselt kinnitatud kolm gripijuhtu - üks A- ja kaks B-gripiviirust.

11. kuni 17. jaanuarini pöördus ägedate respiratoorsete viirusnakkuste tõttu arstide poole 2686 inimest, kellest ligi 20 protsenti moodustavad lapsed. Kõige enam registreeritud pöördumisi on Tallinnas, Narvas, Tartumaal ja Pärnumaal, teatas terviseamet. 

Samal teemal

Grippi haigestumus püsib madal

Nii Euroopa gripiseire võrgustiku kui WHO andmetel püsib Euroopa Liidus ja mujal maailmas grippi haigestumise intensiivsus jätkuvalt madalal tasemel. Erinevad hügieeni- ja füüsilise distantseerimise meetmed SARS-CoV-2 viiruse leviku vähendamiseks on mõjutanud ka gripiviiruse levikut.

Gripi tekitajaks on ortomüksoviiruste (Orthomyxoviridae) sugukonda kuuluvad viirused. Haiguse tundemärkideks on kiirelt tõusev kõrge palavik, peavalu, kuiv köha ja/või nohu, väsimus ja nõrkus, lihase- ja liigesevalu. Gripiga võivad kaasneda rasked probleemid nagu kopsupõletik ja krooniliste kopsu- ning südame-veresoonkonna haiguste ägenemine.

Kõige enam haigestuvad grippi lapsed, kuid hospitaliseerimised ja surmajuhud tekivad peamiselt eakate, krooniliste haigustega inimeste hulgas.

Samal teemal

14.00.2021
GRIPP ON KOHAL! Kinnitati esimene A-gripi juhtum
31.11.2020
VIIRUS TAPPIS TEISED TEEMAD! Need on kümme kõige sagedasemat koroonaküsimust aastal 2020!
17.11.2020
Eestis diagnoositi hooaja esimene gripijuhtum
23.09.2020
Juhtkiri | Puudulik gripikaitse