Uudised

Möödunud nädalal uusi gripijuhtumeid ei lisandunud (1)

Toimetas Triinu Laan, 28. jaanuar 2021 17:10
Foto: Mari Luud
Aasta kolmandal nädalal ei lisandunud Eestisse ühtegi uut gripijuhtumit. Kokku on sellel hooajal Eestis laboratoorselt kinnitatud kolm gripijuhtu - üks A- ja kaks B-gripiviirust. Kaks inimest on gripiga hospitaliseeritud.

Ajavahemikul 18. kuni 24. jaanuarini pöördus ägedate respiratoorsete viirusnakkuste tõttu arstide poole 2824 inimest, millest ligi 23% moodustavad lapsed. Kõige enam registreeritud pöördumisi oli Tallinnas, Narvas, Tartumaal ja Pärnumaal.

Samal teemal

Olukord Euroopas

Nii Euroopa gripiseire võrgustiku kui WHO andmetel püsib Euroopa Liidus ja mujal maailmas grippi haigestumise intensiivsus jätkuvalt madalal tasemel. Erinevad hügieeni- ja füüsilise distantseerimise meetmed SARS-CoV-2 viiruse leviku vähendamiseks mõjutavad gripiviiruse levikut.

Gripi tekitajaks on ortomüksoviiruste (Orthomyxoviridae) sugukonda kuuluvad viirused. Grippi põhjustavad A-, B- ja C-gripiviirused. Pandeemilise potentsiaaliga on ennekõike A-gripiviirused. Haiguse tundemärkideks on kiirelt tõusev kõrge palavik, peavalu, kuiv köha ja/või nohu, väsimus ja nõrkus, lihase- ja liigesevalu. Gripiga võivad kaasneda rasked probleemid nagu kopsupõletik ja krooniliste pulmonaalsete ning kardiovaskulaarsete haiguste ägenemine.

Gripp on äge viiruslik haigus. Gripp levib puhangute, epideemia ja pandeemiana. Kõige enam haigestuvad grippi lapsed, kuid hospitaliseerimised ja surmajuhud tekivad peamiselt eakate, krooniliste haigustega inimeste hulgas.

Samal teemal

21.00.2021
Eestis on kinnitatud kolm gripijuhtu
14.00.2021
HIRMUTAVATE VANDENÕUTEOORIATE MÕJU: osa tervishoiutöötajaid keeldub vaktsineerimisest
14.00.2021
GRIPP ON KOHAL! Kinnitati esimene A-gripi juhtum
06.00.2021
Kas vaktsineerimine annab meile vabaduse? Arst: vaktsiin pole imeravim