Hea nõu

DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kas magusa söömisest võib tekkida suhkruhaigus? 

Viktor Vassiljev , 23. veebruar 2021 06:00
"Suhkruhaigeid on jämedalt 2 protsenti elanikkonnast ja umbes samapalju on varjatud kujul ehk diagnoosimata diabeediga inimesi," kinnitab dr Viktor Vassiljev.Foto: Robin Roots
"Kas magusa tarbimisest võib diabeet tekkida?"

Ei või. Diabeedil on konkreetsed põhjused – kõhunäärme talitushäire või krooniline põletik, mõne muu haiguse tüsistus, pärilik eelsoodumus – aga avaldub tõesti siis, kui suhkruga liialdatakse.

Samal teemal

Kui kõhunäärme poolt insuliini produtseerimine on selline piiripealne, siis võib eluaeg hakkama saada, ilma et diabeedi kahtlus üldse tekiks, aga kui magusaga piiri ei hoita, siis olemasolevast insuliinist ei jätku ja on diagnoos olemas.

Suhkruhaigeid on jämedalt 2 protsenti elanikkonnast ja umbes samapalju on varjatud kujul ehk diagnoosimata diabeediga inimesi, just nendele on suhkruga liialdamine ohtlik, ja niikaua kuni ette ei tea, kellel meist on reaalne diabeedi oht, olekski mõistlik meil kõigil liigsest magusast hoiduda.

Seda enam, et magus teeb paksuks. Seda enam, et ülekaalulistel on suurem diabeedi oht. Näete, lihtne küsimus, kuid vastuseks on sel teemal kirjutatud pakse raamatuid, nii et pole see nii lihtne midagi. Aga küsimine on alati targem, kui teadmatuses istumine. Ja kõige rumalamalt käitub see, kes arvab, et ta ilma küsimatagi niikuinii kõike teab.

Samal teemal

16.12.2021
MISKI AJAB KOGU AEG PISSILE? Need on 11 tavalist või ohtlikku põhjust
22.10.2021
VÄSIMUS EI LÄHE ÜLE? 6 keha märki, mis võivad viidata diabeedile
11.10.2021
ISTUD JÄLLE KOGU PÄEVA? Nii rikud pepuvormi ja riskid nende kuue haigusega
28.08.2021
ÄRKASID ÜLES JA IKKA UNINE? 10 varjatud põhjust, miks oled pidevalt nii väsinud