Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Sirje Maasikamäe 23. veebruar 2021 09:54
Tallinna Tehnikaülikool kuulutas Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud aktusel välja ülikooli möödunud aasta silmapaistvamad teadlased, teadusartiklid ja projektid. Aasta teadlaseks valiti tervisetehnoloogiate instituudi professor Margus Viigimaa.

Margus Viigimaa peab tunnustust väga oluliseks. „See on märgilise tähendusega Tallinna Tehnikaülikooli ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla koostöös ning näitab tehnoloogiate olulisust tänapäeva terviseuuringutes,“ märkis tunnustatud kardioloog.

Ülikool toob esile prof Viigimaa arvukaid ja sisukaid meditsiinipublikatsioone, mis on  rikastanud maailmateadust.

2020. aastal avaldas Viigimaa 14 kõrgeima teadusliku tasemega publikatsiooni. Mitmeid neist käsitlevad varajase veresoonte lubjastuse diagnoosimist, määrates arterite jäikust. Samuti avaldas Viigimaa esimese autorina artikli „Update of the position paper on arterial hypertension and erectile dysfunction“, mis ilmus Euroopa kõrgeima mõjufaktoriga kõrgvererõhktõvele pühendatud ajakirjas Journal of Hypertension. Tegemist on Euroopa Kõrgvererõhktõve Ühingu ametliku käsitlusjuhisega, mis võtab kokku Viigimaa viimase kümne aasta teadustöö selles valdkonnas.

Margus Viigimaa on rahvusvaheliselt tunnustatud erialaliider. Ta on Euroopa Kardioloogide Seltsi ja Ameerika Kardioloogia Kolleegiumi eristaatusega liige, tal on Euroopa kõrgvererõhktõve spetsialisti kvalifikatsioon ning ta juhib Euroopa Kõrgvererõhktõve Ühingu Tallinna teaduskeskust. Viigimaa oli ka 2020. aastal toimunud Balti Ateroskleroosi Ühingu kongressi orgkomitee esimees. Ta on mitmete erialaorganisatsioonide aktiivne liige, panustades ka nende juhtimisse.

Tallinna Tehnikaülikool andis aasta noorteadlase tiitli tarkvarateaduse professorile Juri Belikovile.