Hea nõu

DR VASSILJEVI NÕUANNE | Kas südamestimulaator võib särtsu anda? (2)

Viktor Vassiljev, 3. märts 2021 05:00
"Perearstil pole mingi probleem täpsustada, millega täpsemalt tegemist, ja esialgu pole südamearstile kiiret," soovitab dr Viktor Vassiljev.Foto: Robin Roots
"Olen 85aastane, mul on südamepuudulikkus ja pulss sassis, sellepärast pandi kaks aastat tagasi südamestimulaator, aga nüüd hakkas rindkeres justkui särtsu saama, kas on midagi stimulaatoriga valesti?"

Esiteks, stimulaator on väga kindel riist ja naljalt sellega midagi ei juhtu, teiseks genereeritavad elektriimpulsid on nii nõrgad, et särtsu anda kohe kuidagi ei saa. Pigem on tegemist roietevaheliste närvide ärrituse või põletikuga, mille põhjuseks on ealised muutused lülisambas, aga võibolla ka tuul läbi tõmmanud, annavadki närvid särtsu.

Perearstil pole mingi probleem täpsustada, millega täpsemalt tegemist, ja esialgu pole südamearstile kiiret. Tegelikult on stimulaatoriga patsiendil ette nähtud regulaarselt käia kontrollis rütmihäirete kabineti õe juures, ning kui riistapuu enda kohta on mingeid küsimusi, siis õde oskab neid lahendada. Mina siin kaugtöö korras ei suudaks aidata isegi kui lihtlabane lambipirn ei põle, stimulaatorist rääkimata.

Samal teemal

17.05.2021
KÕRGET VERERÕHKU EI OSATA KARTA: kardioloog selgitab, millal peaks hakkama seda ravima
02.03.2021
KAS PEAKSIN KARTMA VAKTSIINI? Kardioloog jagab soovitusi südamehaigetele
23.02.2021
SÜDAMEARST: paljud eakad väldivad arsti juures käimist isegi siis, kui rinnus on valud
21.02.2021
KARDIOLOOG LIIGSEST TREENIMISEST: mingist hetkest pole see tervise tugevdamine, vaid piiri kompamine, kus süda ei pea enam vastu