Foto: Martin Ahven
Toimetas Sirje Maasikamäe 11. märts 2021 13:03
Sel nädalavahetusel oodatakse vaktsineerimisele kõiki inimesi, kes on 65aastased või vanemad. Sobiva vaktsineerija saab inimene valida üleriigilise digiregistratuuri abil.

Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane ütles, et lähinädalate jooksul saabuvad riiki suuremad vaktsiinikogused ning vaktsineerimist saab pakkuda  väga paljudele inimestele.

„Koroonaviiruse levik on riigis jätkuvalt väga murettekitav, mistõttu eesmärk on jätkata vaktsineerimisega kiires tempos. Seetõttu kasutame digiregistratuuri võimalusi, sest digitaalse aja saamine vähendab oluliselt tervishoiutöötajate koormust, kes muidu peaksid inimesi ühekaupa läbi helistama,“ selgitas Laane.

Selleks nädalavahetuseks saavad üleriigilises digiregistratuuris  AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineerimiseks sobiva aja valida kõik 65aastased ja vanemad inimesed - sõltumata elukohast või perearsti nimistu asukohast.

Laupäevaks ja pühapäevaks on pakkuda ligi 6000 vaktsineerimisaega. Vaktsineerimisaegu näevad ja saavad digiregistratuuris broneerida ainult vastavasse vanuserühma kuuluvad inimesed.

Foto: Erki Pärnaku

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus (TEHIK) avas meditsiiniasutustele digiregistratuuris (www.digiregistratuur.ee või www.digilugu.ee) võimaluse COVID-19 vaktsineerimise ajad avalikuks teha ja inimestel läbi veebi neid broneerida.

Vastavasse vanusegruppi kuuluv inimene võib valida aja ükskõik millises haiglas, mis on üleriigilise digiregistratuuriga liitunud.

TEHIKu direktori Katrin Reinholdi sõnul oli digitaalse võimaluse loomine aegade broneerimiseks järjest suureneva vaktsineerimistempo juures väga vajalik, sest see annab inimestele täiendava võimaluse  leida sobiv aeg ja koht vaktsineerimiseks.

„Kuna sel nädalavahetusel vaktsineeritavate inimeste vanusegruppi kuulub üle 300 000 inimese, siis oleme valmis digiregistratuuri külastatavuse hüppeliseks tõusuks. Kui süsteem on väga suure külastatavuse tõttu üle koormatud ja broneeringut ei õnnestu kohe teha, siis tasub mõne aja pärast uuesti proovida,“ selgitas Reinhold.

Ilmselt täituvad ajad väga kiiresti, kuid edaspidi tekib vabu aegu juurde vastavalt vaktsiinide saabumisele. Samuti on oodata, et järgmistel nädalatel liitub järjest enam tervishoiuteenuse osutajaid, kes avavad oma vaktsineerimise ajad digiregistratuuris.

Foto: Raigo Pajula / Sotsiaalministeerium

Kuidas broneerida digitaalselt aeg COVID-19 vaktsineerimiseks?

Logi sisse üleriigilisse digiregistratuuri (www.digiregistratuur.ee või www.digilugu.ee).

Autendi end kas Smart-ID, Mobiil-ID või ID-kaardiga.

Kui oled hetkel vaktsineeritavate inimeste sihtrühmas, siis ilmub sisse logimisel avalehele sellekohane teavitus.

Liigud automaatselt edasi vabade aegade otsinguvaatesse, kui tervishoiuteenuse osutaja on oma ajad avalikuks teinud.

Pärast endale sobiva vaba aja leidmist saad selle läbi üleriigilise digiregistratuuri broneerida.

Mine kindlasti vaktsineerimisele õigeks ajaks kohale või teata vaktsineerivat asutust esimesel võimalusel, kui mingil põhjusel ei õnnestu õigeks ajaks minna.

Praegu on liitunud

vaktsineerimise aegade broneerimisega järgmised tervishoiuteenuse osutajad:

Ida-Viru Keskhaigla

Hiiumaa Haigla

Ida-Tallinna Keskhaigla

Läänemaa Haigla

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Lääne-Tallinna Keskhaigla

Lõuna-Eesti Haigla

Narva Haigla

Pärnu Haigla

Põlva Haigla

Rakvere Haigla

Raplamaa Haigla

Tartu Ülikooli Kliinikum

Valga Haigla

Viljandi Haigla

Meditiim

OÜ Kodudoktori PAK Sinu Arst

SA Põltsamaa Tervis

OÜ Corrigo

Laagri Perearstikeskus

Järvamaa Haigla

Kuressaare Haigla