Uudised

EAKAID OODATAKSE VAKTSINEERIMA: digiregistratuuris on 2000 aega Maardu, Loksa ja Lasnamäe elanikele (6)

Toimetas Sirje Maasikamäe, 17. märts 2021 15:35
Foto: Erki Pärnaku
Üleriigilises digiregistratuuris on 20.–23. märtsiks avatud Covid-19 vastu vaktsineerimiseks 2000 aega Maardu, Loksa ja Lasnamäe perearstide nimistuisse kuuluvatele inimestele, kelle vanus on 70 aastat ja enam.

Lasnamäe, Loksa ja Maardu eakatele on vaktsineerimiseks eraldatud täiendavad 2000 doosi Pfizer/BioNTech vaktsiini. Registreerimine on tänasest avatud üleriigilise digiregistratuuri kaudu ja neljapäeval lisanduvad võimalused ka telefoni teel registreerimiseks.

Haigekassa esmatasandi teenuste juhi Külli Friedemanni sõnul on suuremamahuliste vaktsineerimiste eesmärk kaitsta ennekõike riskirühma kuuluvaid patsiente, kelle elukohaks on kõrgema nakatumismääraga piirkonnad.

„Harjumaa on kõige kõrgema nakatumismääraga maakond, Maardu, Loksa ja Lasnamäe piirkonnad selle sees kõige tipus. On äärmiselt oluline kaitsta sealsete elanike kõige haavatavamat gruppi nii suurel määral kui võimalik,“ sõnas Friedemann.

Foto: Jassu Hertsmann / Sotsiaalministeerium

Vaktsineerimist viib läbi Lasnamäel asuv erakliinik Medicum

Registreerida tuleb inimesel endal või lähedase abiga läbi üleriigilise digiregistratuuri.

Alates neljapäevast võib registreerumiseks helistada ka erinumbril 699 8040, millele vastavad neljapäeval ja reedel Lasnamäe Linnaosavalitsuse töötajad, kes aitavad helistajatel vaktsineerimisele registreeruda.

Erinumbrile helistades on võimalik vaktsineerimisele registreeruda ka nendes piirkondades elavad ravikindlustamata inimesed.

Lisaks digiregistratuuri ja ise helistamise võimalusele võtab kõige eakamate ehk 80aastaste ja vanemate patsientidega aja kindlaks määramiseks ühendust nende perearst. Kuni 80aastaste sihtrühma kuuluvate inimeste puhul palub haigekassa, et eakate juhendamisel digiregistratuuri kasutamisel või helistamisel aitaksid neid ka nende lähedased.

70aastased ja vanemad Lasnamäe, Loksa ning Maardu elanikud võivad perioodiks 20.–23. märts valida sobiva kolmest endale sobivast asukohast.

Vaktsineerimisaegu näevad ja saavad digiregistratuuris broneerida ainult vastavasse vanuserühma kuuluvad inimesed, kes kuuluvad nende piirkondade perearstide nimistutesse.

Nende piirkondade elanikud, kelle perearst töötab mõnes teises piirkonnas, saavad soovi korral vaktsineerimiseks aja broneerida telefoninumbril 699 8040. Kõnedele vastatakse neljapäeval ja reedel kell 9–18.

Foto: Erki Pärnaku

Kus vaktsineeritakse?

Maardu, Loksa ja Lasnamäe perearstide nimistutesse kuuluvaid riskirühma patsiente vaktsineeritakse:

* laupäevast esmaspäevani Medicumi kliinikus (Punane 61)

* laupäevast teisipäevani Maardus Vaba Aja Keskuses (Keemikute 12b)  ja Loksal aadressil Posti 29.

Aja kirja panekuks tuleb siseneda digiregistratuuri (digiregistratuur.ee või digilugu.ee). Alates neljapäevast saab aegu broneerida ka Medicumi spetsiaalse veebiregistratuuri abil, kuhu saab siseneda medicum.ee avalehe kaudu.

Pfizer/BioNTechi vaktsiiniga immuniseerimine koosneb kahest süstist, mille vahele jääb viis kuni kuus nädalat. Laupäevast teisipäevani vaktsineeritavate teise doosi aeg pannakse kirja esimese süsti saamisel.

Kuidas broneerida digitaalselt aeg COVID-19 vaktsineerimiseks? 

  • Logi sisse üleriigilisse digiregistratuuri (www.digiregistratuur.ee või www.digilugu.ee).
  • Autendi end kas Smart-ID, Mobiil-ID või ID-kaardiga.
  • Kui oled hetkel vaktsineeritavate inimeste sihtrühmas, siis ilmub sisse logimisel avalehele sellekohane teavitus.
  • Liigud automaatselt edasi vabade aegade otsinguvaatesse, kui tervishoiuteenuse osutaja on oma ajad avalikuks teinud.
  • Pärast endale sobiva vaba aja leidmist, saad selle läbi üleriigilise digiregistratuuri broneerida.
  • Mine kindlasti vaktsineerimisele õigeks ajaks kohale või teata vaktsineerivat asutust esimesel võimalusel, kui mingil põhjusel ei õnnestu õigeks ajaks minna.

Samal teemal

16.03.2021
VIROLOOG MERITS SELGITAB: nendel juhtudel võib ka vaktsineeritud inimene viirust levitada
02.03.2021
EI TAHA VAKTSINEERIDA! Pereõde: inimesed on hakanud unustama, kuidas on põdeda rasket haigust
12.02.2021
VAKTSINEERIDA VÕI MITTE? Arst soovitab, kuidas peaksid käituma allergikud
09.02.2021
VAKTSINEERIDA VÕI MITTE? Onkoloog soovitab, mida peaks tegema vähihaige