ILUS MÕTE: Üks Eesti tipptegijaid, kes tahaks Johnson & Johnsoni vaktsiini Maarjamaale tuua, on president Toomas Hendrik Ilves. Minister Tanel Kiige sõnul on valitsus koostööks avatud, kuid iseküsimuseks kujuneb selle vajalikkus ehk ajafaktor: ka riik võib oma plaane järgides jõuda sama kaugele, kui tipptegijad tahavad jõuda USAs tehtud vaktsiiniga.Foto: Kollaaž (Martin Ahven, Andres Putting / Ekspress Meedia)
Marvel Riik 18. märts 2021 16:20
Rühm Eesti tipptegijaid eesotsas ekspresident Toomas Hendrik Ilvesega küpsetab plaani vaktsineerida siinsed elanikud võimalikult kiiresti USA firma Johnson & Johnsoni koroonavaktsiiniga. Plaani järgi võiks suve alguseks olla suurem osa Eesti inimesi vaktsineeritud. Tervise- ja tööminister Tanel Kiik on koostööle avatud, ent mõtiskleb, kas see on vajalik: „Tegelikult me liigume selles graafikus täisealise elanikkonna suhtes juba praegu.“

Operatsioon „Kevade Plaan“ sai avalikuks Eesti Ekspressi vahendusel. Ajalehe andmetel tutvustas 1. märtsil väike seltskond inimesi peaminister Kaja Kallasele ideed, et USA vaktsiinitootja müüb Eestile kiiresti ja palju vaktsiine ning Eesti annab vastutasuks vaktsineerimisega seotud teadusandmeid ja -uuringuid – sisuliselt korrataks Iisraeli riigi ja Pfizeri ravimifirma tehingut.

Edasi lugemiseks: