Uudised

JAH VÕI EI? Minister Kiik vaeb ekspresident Ilvese pakkumist vaktsineerimistehinguks (10)

Marvel Riik, 18. märts 2021 16:20
ILUS MÕTE: Üks Eesti tipptegijaid, kes tahaks Johnson & Johnsoni vaktsiini Maarjamaale tuua, on president Toomas Hendrik Ilves. Minister Tanel Kiige sõnul on valitsus koostööks avatud, kuid iseküsimuseks kujuneb selle vajalikkus ehk ajafaktor: ka riik võib oma plaane järgides jõuda sama kaugele, kui tipptegijad tahavad jõuda USAs tehtud vaktsiiniga.Foto: Kollaaž (Martin Ahven, Andres Putting / Ekspress Meedia)
Rühm Eesti tipptegijaid eesotsas ekspresident Toomas Hendrik Ilvesega küpsetab plaani vaktsineerida siinsed elanikud võimalikult kiiresti USA firma Johnson & Johnsoni koroonavaktsiiniga. Plaani järgi võiks suve alguseks olla suurem osa Eesti inimesi vaktsineeritud. Tervise- ja tööminister Tanel Kiik on koostööle avatud, ent mõtiskleb, kas see on vajalik: „Tegelikult me liigume selles graafikus täisealise elanikkonna suhtes juba praegu.“

Operatsioon „Kevade Plaan“ sai avalikuks Eesti Ekspressi vahendusel. Ajalehe andmetel tutvustas 1. märtsil väike seltskond inimesi peaminister Kaja Kallasele ideed, et USA vaktsiinitootja müüb Eestile kiiresti ja palju vaktsiine ning Eesti annab vastutasuks vaktsineerimisega seotud teadusandmeid ja -uuringuid – sisuliselt korrataks Iisraeli riigi ja Pfizeri ravimifirma tehingut.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.03.2021
Ööpäevaga lisandus 1751 koroonaviirusega nakatunut, suri 11 inimest
18.03.2021
Koroona ei pannud inimesi lapsi tegema
18.03.2021
Sotsiaalminister Kiik: järgmisel nädalal hakatakse vaktsineerima valitsusliikmeid
18.03.2021
TEADLANE SELGITAB: kuidas koroonavaktsiin loodi nii kiiresti, aga ikka pole gripivaktsiini, mis aitaks kõigi tüvede vastu?