Uudised

2000 DOOSI! Nädalavahetusel oodatakse vaktsineerima Ida-Virumaa eakaid 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 25. märts 2021 09:34
Koroonaviiruse vastane massvaktsineerimine Kaja kultuurikeskuses.Foto: Martin Ahven
Sel nädalavahetusel oodatakse Narvas, Sillamäel ja Narva-Jõesuus 70aastaseid ja vanemaid inimesi vaktsineerima. Aega saab kinni panna   telefoni teel või digiregistratuuri kaudu.

Laupäeval ja pühapäeval vaktsineeritakse ligi 2000 doosi Moderna vaktsiini.

Samal teemal

Narvas vaktsineerivad Narva Haigla ja Narva Perearstikeskus, Sillamäel Kajaka Arstiabikeskus (perearstid). Narva-Jõesuus vaktsineerib riskirühma inimesi haigekassa lepingupartner Tervisekeskus Corrigo.

Haigekassa juhatuse liige Maivi Parv ütles, et sel nädalavahetusel vaktsineeritakse 70aastaseid ja vanemaid riskirühma kuuluvaid patsiente, sest Ida-Virumaal on nakatumisnäitajad olnud pikalt, juba jõuludest väga kõrged. Vaktsineerimine on parim võimalus kaitsta eakaid Covid-19 eest.

„Inimesel on võimalik saada vaktsineerimisaeg mitut moodi, esmalt on võimalus  broneerida aeg digiregistratuuris digilugu.ee, helistada allolevatel telefoninumbritel, kuid perearstidki helistavad inimesi läbi. Kasutusel on mitu võimalust, et inimesi vaktsineerima kutsuda,“ lisas Parv.

Koroonaviiruse vastane massvaktsineerimine Lasnamäe Medicumis. Foto: Robin Roots

Narva haigla planeerib nädalavahetusel vaktsineerida kuni 800 inimest, Narva Perearstikeskus 400 inimest, Sillamäe Kajaka Arstiabikeskus 100 ja Tervisekeskus Corrigo koostöös Sillamäe perearstidega 400. Seal, kus inimene sai esimese doosi vaktsiini, saab ta teha ka teise doosi. 

Vaktsineerimisaega on võimalik broneerida ka allolevatel telefoninumbritel, samuti tuleks nädalavahetusel helistada samal numbril, kui vaktsineerimisele ei ole võimalik minna.

  • Narva haiglas saab aja broneerida telefonil 356 1144.
  • Narva Perearstikeskusesse saab helistada numbril 35 614 50.
  • Narva-Jõesuus vaktsineerib Tervisekeskus Corrigo. Broneerida saab üleriigilises digiregistratuuris ja nädala sees kella 8.00-16.30 telefonil 333 1100 ning nädalavahetusel telefonil 5389 3520.
  • Sillamäe Kajaka Arstiabikeskusega saab ühendust registratuuri telefonil 392 5805 .

Vaktsineerimisega seotud üldistele küsimustele leiab vastuseid lehelt kriis.ee või numbrilt 1247, konkreetsemate enda tervist puudutavate küsimuste korral saab pöörduda oma perearsti või üleriigilise perearsti nõuandetelefoni 1220 või 634 6630  poole.

Kuidas broneerida digitaalselt aeg COVID-19 vaktsineerimisele?

  • Logi sisse üleriigilisse digiregistratuuri (www.digiregistratuur.ee või www.digilugu.ee).
  •   Autendi end kas Smart-ID, Mobiil-ID või ID-kaardiga.
  • Kui oled hetkel vaktsineeritavate inimeste sihtrühmas, siis ilmub sisse logimisel avalehele sellekohane teavitus.
  •    Liigud automaatselt edasi vabade aegade otsinguvaatesse, kui tervishoiuteenuse osutaja on oma ajad avalikuks teinud.
  •   Pärast sobiva vaba aja leidmist saad selle läbi üleriigilise digiregistratuuri broneerida.
  • Mine kindlasti vaktsineerimisele õigeks ajaks kohale või teavita vaktsineerivat asutust esimesel võimalusel, kui mingil põhjusel ei õnnestu vaktsineerimisele kokku lepitud ajal kohale minna.

Samal teemal

29.09.2021
TEADLANE SELGITAB: kui koroonateste ei tehtaks, kas siis oleks inimestel hoopis gripp – nagu vanasti?
25.02.2021
TAHTSIN TEHA MIDAGI KASULIKKU! Trafficu solist Silver Laas räägib Soome lehes, miks ta töötab haiglas
24.02.2021
ÕDE TÖÖST KOROONAOSAKONNAS: „Minu jaoks on kõige raskem osa surm – patsient, kes täna tundub täiesti stabiilne ja normaalne, võib homme olla juba läinud.“
23.02.2021
TEADLANE SELGITAB: miks on vaja reoveeuuringuid ja miks koroonaviirus seal ei hävine?