Keskkonnareostus ohustab ka inimese paljunemissüsteemi.

Foto: Vida Press
Ohtuleht.ee 27. detsember 2021 20:02
Peenised muutuvad väiksemaks ja suguelundid võivad väärareneda, hoiatab keskkonnateadlane oma uues raamatus, kus ta kirjeldab suuri väljakutseid, millega peab rinda pistma inimeste viljakus. Kurja juur on keskkonnareostus.

USA keskkonnateadlane  Shanna Swan kirjutab, et inimkond seisab silmitsi eksistentsiaalse kriisiga, mille põhjuseks on ftalaadid – need on  kemikaalid, mida kasutatakse plastide tootmisel, vahendab sky.com. Kuid ftalaadid võivad mõjutada oluliselt meie viljakust, kuna need mõjutavad meie hormoonüsteemi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

Ja rohke õllejoomine kasvatab meestele rinnad 28. detsember 2021 18:13
Ka õlu sisaldab naissuguhormoodide östrogeenide taimseid analooge. Kui mees hakkab jooma õlut iga päev mitu pudelit või rohkem, siis testosterooni ja östrogeenide loomulik tasakaal muutub naissuguhormoonide kasuks. Meestel, kes kuritarvitavad õlut, väheneb ühtlasi testosterooni tootmine. Õllega liialdavate meeste keha muutub naiselikumaks ehk laienevad puusad ja kasvavad rinnad. Rohke õllejoomine vähendab sugutungi.
Jupiga Juku. 27. detsember 2021 10:41
Kui pikk peab peenis olema,et seeme jõuaks õigesse kohta? Läheb ka lühike jupp norm.pikaks,et asi aetud saaks,peamine et mees tervislikult elaks ja toituks,suits,alkohol ja muu keemia tuleks piirata. Pikema londi meestel on häda,et seisaks. Neil läheb selleks palju verd ja aju verevarustus võib kannatada,mõistus kaob. 🤪🤣
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS